Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida iqtidorli bakalavr hamda magistrlari talabalari uchun Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti davlat stipendiyasi hamda nomli davlat stipendiyalari (Alisher Navoiy, Islom Karimov) tanlovlari uchun hujjatlarni qabul qilish ishlari davom etmoqda.
12-iyun kuni Tarjimonlik fakulteti dekani U.R.Yo'ldoshev, Ilmiy va innovatsion ishlar boʻyicha dekan muovini M.N.Musabekova, Ingliz tili tarjima nazariyasi kafedra mudiri J.R.Abduganiyeva, Arab tili tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedra mudiri K.S.Qodirova va TING2109-guruh U.Abdushukurova, V.Shukurova, Sh.Sharofova hamda TARB2143-guruh talabalari Z.Meliqo‘ziyeva, F.Meliqo‘ziyevalar bilan birgalikda nomzod iqtidorli talabalarga hujjatlarini toʻgʻri shakllantirilishi uchun kerakli tavsiyalarni berib oʻtdi.

Admission for scholarships is ongoing.
Acceptance of documents for the State Scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan and named state scholarships (Alisher Navoi, Islam Karimov) for talented bachelor and master students at the State University of World Languages ​​of Uzbekistan continues.
On June 12, the dean of the Faculty of Translation U.R. Yoldoshev, the deputy dean for scientific and innovative affairs M.N. Musabekova, the head of the department of English translation theory J.R. Abduganiyeva, the head of the department of Arabic translation theory and practice K.S. Kadirova and TING2109-group U. Abdushukurova, V Together with Shukurova, Sh.Sharofova and TARB2143-group students Z.Meliko'ziyeva, F.Melikoziyeva, the candidate gave necessary recommendations to the talented students for the correct preparation of their documents.
They also wished good luck to every student who expressed their desire to participate in the competition.