Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida iqtidorli bakalavr hamda magistrlari talabalari uchun Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti davlat stipendiyasi hamda nomli davlat stipendiyalari (Alisher Navoiy, Islom Karimov) tanlovlari uchun hujjatlarni qabul qilish ishlari davom etmoqda.
12-iyun kuni Tarjimonlik fakulteti dekani U.R.Yo'ldoshev, Ilmiy va innovatsion ishlar boʻyicha dekan muovini M.N.Musabekova, Ingliz tili tarjima nazariyasi kafedra mudiri J.R.Abduganiyeva, Arab tili tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedra mudiri K.S.Qodirova va TING2109-guruh U.Abdushukurova, V.Shukurova, Sh.Sharofova hamda TARB2143-guruh talabalari Z.Meliqo‘ziyeva, F.Meliqo‘ziyevalar bilan birgalikda nomzod iqtidorli talabalarga hujjatlarini toʻgʻri shakllantirilishi uchun kerakli tavsiyalarni berib oʻtdi.

Прием на стипендии продолжается.
Продолжается прием документов на Государственную стипендию Президента Республики Узбекистан и именные государственные стипендии (Алишера Навои, Ислама Каримова) для талантливых бакалавров и магистрантов в Государственном университете мировых языков Узбекистана.
12 июня декан переводческого факультета Ю.Р. Ёлдошев, заместитель декана по научной и инновационной работе М.Н. Мусабекова, заведующая кафедрой теории английского перевода Ж.Р. Абдуганиева, заведующая кафедрой теории и практики арабского перевода К.С. и TING2109-группы Абдушукуровой У., В. Вместе с Шукуровой, Ш.Шарофовой и студентами группы TARB2143 З.Меликозиевой, Ф.Меликозиевой кандидат дал необходимые рекомендации талантливым студентам для правильного оформления документов.