25-noyabr kuni Xitoy madaniyat markazida Xitoy Xalq Respublikasining Oʻzbekistondagi elchixonasi stipendiyasi gʻoliblarini taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Tadbirda Respublikaning barcha hududlaridan uzluksiz taʼlim tizimida xitoy tilini oʻrganuvchi talaba va oʻquvchilardan vakillar, ularning ustozlari ishtirok etishdi.
Tadbirda ishtirok etgan Xitoy Xalq Respublikasining Oʻzbekistondagi elchisi janob Yu Jun nutq soʻzladi.
Shuningded, tadbirda OʻzDJTU Xalqaro hamkorlik masalalari boʻyicha prorektor Abduraxim Nasirov, Xitoy filologiyasi kafedrasi oʻqituvchilari va sovrindor talabalar ishtirok etishdi.
Har yili oʻtkazilishi anʼanaga aylangan ushbu tadbirda 17 nafar talabalarimiz sovrindor boʻlishga muvaffaq boʻlishdi. Ularning har biriga elchi tomonidan sertifikat hamda 4.000.000 soʻmdan pul mukofotlari bilan taqdirlandi.

On November 25, an awarding ceremony for the scholarship winners of the Embassy of the People's Republic of China in Uzbekistan was held at the Chinese Cultural Center.
The event was attended by representatives of students and pupils studying the Chinese language in the continuous education system from all regions of the Republic, as well as their teachers.
Ambassador of the People's Republic of China to Uzbekistan, Mr. Yu Jun, participated and gave a speech. UzSWLU Vice-Rector for International Cooperation Abdurakhim Nasirov, teachers of the Department of Chinese Philology and award-winning students took part. 17 of our students won prizes at this annual event.