25-noyabr kuni Xitoy madaniyat markazida Xitoy Xalq Respublikasining Oʻzbekistondagi elchixonasi stipendiyasi gʻoliblarini taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Tadbirda Respublikaning barcha hududlaridan uzluksiz taʼlim tizimida xitoy tilini oʻrganuvchi talaba va oʻquvchilardan vakillar, ularning ustozlari ishtirok etishdi.
Tadbirda ishtirok etgan Xitoy Xalq Respublikasining Oʻzbekistondagi elchisi janob Yu Jun nutq soʻzladi.
Shuningded, tadbirda OʻzDJTU Xalqaro hamkorlik masalalari boʻyicha prorektor Abduraxim Nasirov, Xitoy filologiyasi kafedrasi oʻqituvchilari va sovrindor talabalar ishtirok etishdi.
Har yili oʻtkazilishi anʼanaga aylangan ushbu tadbirda 17 nafar talabalarimiz sovrindor boʻlishga muvaffaq boʻlishdi. Ularning har biriga elchi tomonidan sertifikat hamda 4.000.000 soʻmdan pul mukofotlari bilan taqdirlandi.

25 ноября в Китайском культурном центре прошла церемония награждения стипендиатов Посольства Китайской Народной Республики в Узбекистане.
25 ноября в Китайском культурном центре состоялась церемония награждения победителей стипендии Посольства Китайской Народной Республики в Узбекистане. В мероприятии приняли участие представители студентов и учащихся, изучающих китайский язык в системе непрерывного образования со всех регионов республики, их наставники.  Посол Китайской Народной Республики в Узбекистане г-н Ю Джун принял участие и выступил с речью. В мероприятии приняли участие проректор по международному сотрудничеству УзГУМЯ Абдурахим Носиров, преподаватели кафедры китайской филологии и студенты-призеры. В этом традиционном ежегодном мероприятии 17 нашим студентам удалось стать призерами. Каждому из них посол вручил сертификат и денежное вознаграждение в размере 4.000.000 сумов.