21-oktabr kuni “El-yurt umidi” jamgʻarmasi tomonidan eʼlon qilingan 2024-yilgi 1-ochiq stipendiya tanlovida g’olib bo’lgan bakalavr, magistr talabalari hamda doktorantlar bilan suhbat o’tkazildi.
Uchrashuvda OʻzDJTU rektori I.Tuxtasinov, Xalqaro hamkorlik masalalari bo’yicha prorektor A.Nasirov, oliygoh mas’ullari hamda sovrindor talabalar ishtirok etdi.
Dastur avvalida rektor Ilxomjon Madaminovich so’zga chiqib, g‘olib deb e’tirof etilgan talabalarni chin yurakdan tabrikladi, ular bilan kelajakda kerak bo’ladigan nazariy bilimlar, amaliy maslahatlar va ilmiy yo’nalishdagi tajribalarini bo’lishdi.
Tadbir davomida g’olib talabalardan Xasanov Jahongir, Ikromjonova Nazokatxon va Rustamova Yulduz kelajakda amalga oshirmoqchi bo‘lgan ilmiy ish rejalari bilan qatnashuvchilarni tanishtirib, universitet rahbariyatiga yaratilgan sharoit va imkoniyatlar uchun samimiy minnatdorchiliklarini bildirishdi.

On October 21, the "El-yurt umidi" foundation held a meeting with the winners of the first open scholarship competition of 2024 among bachelor's, master's, and doctoral students.
The meeting was attended by the Rector of UzSWLU I. Tukhtasinov, the Vice-Rector for International Cooperation A. Nasirov, university officials, and the winning students.
At the beginning of the program, Rector Ilkhomjon Madaminovich gave a speech, sincerely congratulating the winners and sharing theoretical knowledge, practical advice, and scientific experiences that will be useful to them in the future.
During the event, the winning students – Khasanov Jahongir, Ikromjonova Nazokatkhon, and Rustamova Yulduz – presented their future scientific research plans to the participants and expressed their sincere gratitude to the university administration for the conditions and opportunities provided.