16-may kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti hamda “INNOTEXNOPARK” MCHJ o’rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur hamkorlik shartnomasini imzolashdan ko’zlangan asosiy maqsad, talabalarga faqat til o’rgatish bilan cheklanib qolmay, ularni kasbga yo’naltirish, amaliy ko’nikmalarini rivojlantirishdan iborat.
Memorandumga ko’ra hamkor tomonlar:
texnik soha bilan bog'liq barcha yo'nalishlar va mutaxassisliklar bo’yicha kadrlarni birgalikda tayyorlashda hamkorlikni mustahkamlash va rivojlantirishga ko'maklashish;
kompaniyalarning xorijiy vakillari bilan amaliyot o’tkazish, innovatsion yo'nalishlar bo’yicha startaplar, loyihalarni ishga tushirish, nazariy va amaliy bilimlar almashish orqali texnologiya bo'yicha to'plangan tajribadan foydalanish, qisqa muddatli o'quv yoki ma'ruza kurslari, professional seminarlar, biznes o'yinlari, treninglar, fan bo'yicha mahorat darslarini tashkil etish;
texnik soha bilan bog’liq barcha yo'nalishlarda bakalavr va magistrlarning ishlab chiqarish va ilmiy amaliyotini tashkil etishda yordam ko’rsatish, talabalar, ilmiy-pedagog xodimlar ishlab chiqarish, o'quv laboratoriyasi, ilmiy amaliyoti yoki stajirovkalarini tashkil etishga ko'maklashish,;
ilmiy-pedagog kadrlar, xodimlar yoki mutaxassislarning malakasini oshirish va kasbiy qayta tayyorlashni tashkil etish;
ishlab chiqarishni optimallashtirish, ilmiy asoslangan va ishonchli axborot asosida ilmiy maqolalar chop etish;
mutaxassislar almashinuvida yordam berish, qo'shma tadqiqot loyihalarini amalga oshirish;
milliy va xalqaro konferensiyalar, simpoziumlar va davra suhbatlarini tashkil etish, yosh mutaxassislarni rag’batlantirish uchun ommaviy yoshlar tadbirlarini (tanlovlar, sport musobaqalari, ijodiy tadbirlar va ixtisoslashtirilgan kechalar) o'tkazish kabi masalalar bo’yicha kelishuvlarga erishdi.
Quvonarlisi, memorandum imzolangan kunning o’zidayoq 3 nafar O’zDJTU talabasi o’z ish amaliyotini boshladi.

Меморандум о сотрудничестве.
16 мая подписан меморандум о сотрудничестве между Государственным университетом мировых языков Узбекистана и ООО «ИННОТЕХНОПАРК».
Основная цель подписания данного договора о сотрудничестве – не только научить студентов языку, но и направить их в профессию и развить практические навыки.
Согласно меморандуму партнеры:
поддерживать укрепление и развитие сотрудничества в совместной подготовке кадров по всем направлениям и специальностям, связанным с технической сферой;
стажировки у иностранных представителей компаний, стартапы в инновационных сферах, запуск проектов, использование накопленного опыта в технологиях посредством обмена теоретическими и практическими знаниями, краткосрочное обучение или курсы лекций, профессиональная организация семинаров, деловых игр, тренингов, мастер-классы по науке;
оказание помощи в организации производственной и научной практики бакалавров и магистров по всем направлениям, связанным с технической сферой, содействие в организации производственной, учебной лаборатории, научной практики или стажировок студентов, научно-педагогических работников;
организация подготовки и профессиональной переподготовки научно-педагогических кадров, служащих или специалистов;
оптимизация производства, публикация научных статей на основе научно обоснованной и достоверной информации;
помощь в обмене экспертами, реализации совместных исследовательских проектов;
достигнуты договоренности по таким вопросам, как организация республиканских и международных конференций, симпозиумов и круглых столов, проведение массовых молодежных мероприятий (конкурсов, спортивных соревнований, творческих мероприятий и специализированных вечеров) для поощрения молодых специалистов.