Bugun OʻzDJTU Kengashining 5- sonli yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Kengashda 2022-2023 oʻquv yili bakalavr va magistratura talabalar qabuli natijalari, 2023-2024 oʻquv yilida OʻzDJTUda bajarilayotgan mahalliy va xalqaro loyihalar, yakunlangan oʻquv yilida bitiruvchi mutaxassislarning ishga joylashganlik holati, Xalqaro aloqalar boʻlimi, Qoʻshma taʼlim dasturlarini muvofiqlashtirish boʻlimining 2024-yil ish rejasi tasdigʻi kabi masalalar toʻgʻrisida hisobot tinglandi va natijalar muhokama qilindi.
Kengashda universitetning rahbar xodimlari, professor oʻqituvchilari, doktorant va talabalarning xorijda malaka oshirishi va amaliyot oʻtashlari, ilmiy pedagogik xodimlarning monografiyasini nashrga tavsiya etish masalalari koʻrib chiqildi.
Tadbir davomida ilmiy unvon sohibiga aylangan, mahalliy va xalqaro yutuqlarga erishib kelayotgan O'zDJTU o'qituvchilari qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlandi.

Сегодня состоялось 5-е заседание Совета УзГУМЯ.
На совете был заслушан отчет о результатах приема студентов бакалавриата и магистратуры в 2022-2023 учебном году, о местных и международных проектах, реализуемых в 2023-2024 учебном году в УзГУМЯ, о состоянии трудоустройства выпускников-специалистов в завершившемся учебном году, об утверждении плана работы отдела международных связей, отдела координации совместных образовательных программ на 2024 год и др.
На совете были рассмотрены вопросы повышения квалификации и стажировки за рубежом руководящего персонала университета, профессорско-преподавательского состава, докторантов и студентов, рекомендация к изданию монографии научно-педагогических работников.
В ходе мероприятия преподаватели УзГУМЯ, ставшие обладателями ученых званий, добившиеся отечественных и международных успехов, были награждены ценными подарками.