Bugun OʻzDJTU Kengashining 5- sonli yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Kengashda 2022-2023 oʻquv yili bakalavr va magistratura talabalar qabuli natijalari, 2023-2024 oʻquv yilida OʻzDJTUda bajarilayotgan mahalliy va xalqaro loyihalar, yakunlangan oʻquv yilida bitiruvchi mutaxassislarning ishga joylashganlik holati, Xalqaro aloqalar boʻlimi, Qoʻshma taʼlim dasturlarini muvofiqlashtirish boʻlimining 2024-yil ish rejasi tasdigʻi kabi masalalar toʻgʻrisida hisobot tinglandi va natijalar muhokama qilindi.
Kengashda universitetning rahbar xodimlari, professor oʻqituvchilari, doktorant va talabalarning xorijda malaka oshirishi va amaliyot oʻtashlari, ilmiy pedagogik xodimlarning monografiyasini nashrga tavsiya etish masalalari koʻrib chiqildi.
Tadbir davomida ilmiy unvon sohibiga aylangan, mahalliy va xalqaro yutuqlarga erishib kelayotgan O'zDJTU o'qituvchilari qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlandi.

Today, the 5th meeting of the UzSWLU Council was held.
It was attended by the chairman of the Council, rector Ilkhomjon Tukhtasinov and members of the Council.
The council listened to a report on such issues as the results of undergraduate and graduate student admission in the 2022-2023 academic year, local and international projects being carried out at UzSWLU in the 2023-2024 academic year, the status of employment of graduate specialists in the completed academic year, confirmation of the 2024 work plan of the Department of international relations.
The council dealt with issues of advanced training and internships of the University's executive staff, professors, doctoral students and students abroad, and recommending the publication of a monograph of scientific pedagogical staff.
During the event, teachers of UzSWLU, who have become holders of scientific titles, achieving domestic and international achievements, were awarded valuable prizes.