Bugungi kunning eng muhim va dolzarb mavzulari haqida ma’lumot berib boruvchi “Siyosiy ma’rifat soati” haftaning har juma kuni Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi, Prezident huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi hamda O‘zbekiston Mahallalari uyushmasi tomonidan taqdim etib kelinmoqda.
Ushbu Ma’rifat darslarida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti jamoasi ham faol ishtirok etmoqda.
Jumladan, mazkur hafta davomida Ingliz tili ikkinchi, Ingliz tili uchinchi va Rus filologiyasi fakultetlarida “Ma’rifat soati” darslari tashkil etilib, unda fakultet mas’ullari tomonidan O’zbekiston Respublikasi prezidenti Sh.M.Mirziyoyevning 17-yanvar kuni aholi bandligini ta’minlash va yangi yondashuvlar asosida kambag’allikni qisqartirish bo’yicha tadbirlar taqdimoti tanishtirildi.
Ingliz tili ikkinchi fakultetida oʻtkazilgan “Ma’rifat soati”da fakultet dekani B.Kulmatov alohida nutq soʻzlab, “Siyosiy ma’rifat soati” bo’yicha berilgan boshqa materiallar yuzasidan ham atroflicha tushuntirish berdi.
Dastur yakunida berilgan ma’lumot va materiallar bo’yicha auditoriyadagi tyutorlar va professor o’qituvchilar bilan savol-javob va muhokamalar ham tashkil etildi.
Ushbu “Ma’rifat soati” darslarida belgilangan mavzular bo’yicha dekan muovinlari va kafedra mudirlari ham o’z fikrlarini bayon etishdi.

The "Political Enlightenment Hour," which provides information on the most important and urgent topics of the day, is presented every Friday by the Republic Center for Spirituality and Enlightenment, the State Services Development Agency under the President, and the Association of Uzbekistan Neighborhoods.
The team of the Uzbekistan State University of World Languages is also actively participating in these Enlightenment lessons.
In particular, during this week, "Enlightenment Hour" lessons were organized at the Faculty of English Language (Second Year), the Faculty of English Language (Third Year), and the Faculty of Russian Philology. During these lessons, faculty leaders introduced the presentation on the measures to ensure employment and reduce poverty based on new approaches, as presented by the President of the Republic of Uzbekistan, Sh.M. Mirziyoyev, on January 17.
At the "Enlightenment Hour" held at the Faculty of English Language (Second Year), the faculty dean, B. Kulmatov, delivered a special speech and provided an in-depth explanation of the other materials related to the "Political Enlightenment Hour."
At the end of the program, Q&A sessions and discussions with tutors, professors, and teachers were held based on the provided information and materials.
During these "Enlightenment Hour" lessons, vice deans and department heads also shared their opinions on the discussed topics.