27-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti dissertatsiya ishlari ilmiy seminar muhokamasi o‘lib o‘tdi.
Dissertatsiya ishlari ilmiy seminar muhokamasi kun tartibidan Bakirova Xilolaxon Botiraliyevnaning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (ingliz tili) ixtisosligi bo‘yicha “Ingliz tili darslarida bo‘lajak muhandislarning leksik kompetensiyasini rivojlantirish (energetika sohasi terminlari misolida)” mavzusidagi pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasining muhokamasi o‘rin oldi.
Zoom onlayn dasturi orqali bo‘lib o‘tgan ilmiy seminar muhokamasi jarayonida tadqiqotchi o‘z mavzusi doirasida bajarilgan tadqiqotlar natijasi, uning yangiligi borasida so‘z yuritib, ilmiy seminar a’zolarini qiziqtirgan savollarga asosli javob berdi.

On August 27, a scientific seminar discussion of dissertation works of the Uzbekistan State World Languages University was held.
From the agenda of the scientific seminar discussion of dissertation works Bakirova Khilolakhan Botiraliyevna 13.00.02 - Education and training theory and methodology (English language) on the topic "Development of lexical competence of future engineers in English language classes (on the example of power industry terms)" The discussion of the thesis submitted for receiving the degree of Doctor of Philosophy (PhD) took place.
During the discussion of the scientific seminar held through the Zoom online program, the researcher spoke about the results of the research carried out within the scope of his topic, its novelty, and gave reasonable answers to the questions of the members of the scientific seminar.