Bugun 22-yanvar kuni OʻzDJTU rektori I.Tuxtasinov Pekin shahrida boʻlib oʻtayotgan Oʻzbekiston-Xitoy taʼlim forumida ishtirok etmoqda.
Maʼlumot uchun, ushbu forum ikki davlat oʻrtasidagi 150 dan ortiq Oliy taʼlim muassasalari rektorlarini bir davraga jamlagan yirik miqyosdagi anjuman hisoblanadi.
Ayni paytda, oliy taʼlim muassasalari bilan hamkorlik va oʻzaro aloqalarni mustahkamlash yuzasidan shartnomalar imzolanish arafasida. Xususan, OʻzDJTU va Liadong universiteti oʻrtasida hamda bir qancha oliy taʼlim muassasalari bilan memorandum imzolash koʻzda tutilgan.

Сегодня 22 января ректор УзГУМЯ И.Тухтасинов принимает участие в узбекско-китайском образовательном форуме в Пекине.
Для информации, этот форум представляет собой крупномасштабную конференцию между двумя странами, которая объединяет более 150 ректоров высших учебных заведений в один круг.
В настоящее время на пороге подписания договоров об укреплении сотрудничества и взаимодействия с высшими учебными заведениями. В частности, планируется подписание меморандума между УзГУМЯ и Ляодунским университетом, а также с несколькими высшими учебными заведениями.