Bugun 22-yanvar kuni OʻzDJTU rektori I.Tuxtasinov Pekin shahrida boʻlib oʻtayotgan Oʻzbekiston-Xitoy taʼlim forumida ishtirok etmoqda.
Maʼlumot uchun, ushbu forum ikki davlat oʻrtasidagi 150 dan ortiq Oliy taʼlim muassasalari rektorlarini bir davraga jamlagan yirik miqyosdagi anjuman hisoblanadi.
Ayni paytda, oliy taʼlim muassasalari bilan hamkorlik va oʻzaro aloqalarni mustahkamlash yuzasidan shartnomalar imzolanish arafasida. Xususan, OʻzDJTU va Liadong universiteti oʻrtasida hamda bir qancha oliy taʼlim muassasalari bilan memorandum imzolash koʻzda tutilgan.

Uzbekistan-China educational forum
Today, January 22, UzSWLU rector I. Tukhtasinov is participating in the Uzbek-Chinese educational forum in Beijing.
For information, this forum is a large-scale conference that brings together rectors of more than 150 higher education institutions between the two countries.
At the moment, agreements on strengthening cooperation and mutual relations with higher education institutions are about to be signed. In particular, it is planned to sign a memorandum between UzSWLU and Liadong University, as well as with several higher education institutions.