O‘zbekiston–Xitoy ta’lim forumi oldidan tayyorgarlik jarayonlari davom etmoqda
2025-yil 2–3-noyabr kunlari O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Ikkinchi O‘zbekiston–Xitoy ta’lim forumi bo‘lib o‘tadi. Mazkur nufuzli anjuman O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Xitoy Xalq Respublikasi Ta’lim vazirligi hamkorligida tashkil etilmoqda.
Bugun ushbu forumga tayyorgarlik doirasida universitetga quyidagi mas’ul vakillar tashrif buyurdi:
• Shoxrux Nazarov – Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Xalqaro hamkorlik va reytinglar boshqarmasi mas’ul xodimi;
• Farhod Jumaev – Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Innovatsiyalarni joriy qilish va texnologiyalar transferi milliy ofisi rahbari.
Tashrif davomida mehmonlar universitet rahbariyati – rektor, prorektorlar hamda mas’ul xodimlar bilan birgalikda tayyorgarlik jarayonlarini ko‘zdan kechirdilar. Ular forumni yuqori saviyada o‘tkazish bo‘yicha o‘z tavsiya va takliflarini berdilar.

Preparations Underway for the Uzbekistan–China Education Forum
On November 2–3, 2025, the Second Uzbekistan–China Education Forum will be held at the Uzbekistan State University of World Languages. This prestigious event is being organized in cooperation with the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of Education of the People’s Republic of China.
As part of the preparations for the forum, the following representatives visited the university today:
• Shokhrukh Nazarov – Officer of the Department for International Cooperation and Rankings, Ministry of Higher Education, Science and Innovation;
• Farhod Jumaev – Head of the National Office for Innovation Implementation and Technology Transfer under the same Ministry.
During the visit, the guests, together with the university leadership — the rector, vice-rectors, and responsible staff — reviewed the ongoing preparation process. They provided their recommendations and suggestions to ensure the successful and high-level organization of the forum.