Oʻzbekiston Respublikasi qurolli kuchlari tashkil qilinganligining 32 yilligi hamda 14-yanvar Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan OʻzDJTU Akademik litseyida “Yangi Oʻzbekiston armiyasi — mamlakat qudrati, yuksak gʻurur va sadoqat timsolidir!” nomli tadbir tashkil qilindi.
Tadbirga Oʻzbekiston Respublikasi qurolli kuchlari faxriysi Xidoyatov Shagafur Mansurovich, Bekmetov Nigʻmon Nurmatovichlar va Toshkent shahar milliy gvardiya boshqarmasi harbiylari tashrif buyurdi va oʻzining jangovar chiqishlari bilan qatnashishdi.
Ushbu tadbir davomida akademik litsey oʻquvchilari tomonidan Vatanni sevishga undash, uni eʼzozlab — ardoqlash, himoya qilish oliy burch ekanligini anglatuvchi turli xil chiqishlar namoyish etildi.
Shu bilan birga OʻzDJTU Akademik litseyi direktori M.O.Obidova tadbir ishtirokchilari va mehmonlarga esdalik sovgʻalar topshirdi.

On the occasion of the 32nd anniversary of the establishment of the armed forces of the Republic of Uzbekistan and the Day of Defenders of the Fatherland on January 14, the Academic Lyceum of the UzSWLU held the event "The new army of Uzbekistan is a symbol of the country's power, high pride and loyalty!" event was organized.
Veterans of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan Khidoyatov Shagafur Mansurovich, Bekmetov Nig'mon Nurmatovich and servicemen of the National Guard Department of the city of Tashkent visited the event and participated in their combat performances.
During this event, students of the academic lyceum presented various performances, which meant that it is the highest duty to encourage love of the Motherland, to honor it, to honor it, and to protect it.
At the same time, the Director of Academic Lyceum of UzSWLU M. Obidova presented souvenirs to the participants and guests of the event.