2024-yil 13-aprel kuni O'zDJTU rektori I.Tuxtasinov Xitoyning Liadong universitetida tashkil etiladigan "Yozgi lager" dasturida ishtirok etish uchun jo'nab ketayotgan Xitoy tili kafedrasi mudiri rahbarligidagi talabalar guruhi bilan uchrashuv o'tkazdi.
Universitetimiz vakillariga Prezidentimiz va hukumat tomonidan yaratilayotgan imkoniyatlardan samarali foydalanish, mazkur davlatda O'zbekiston va O'zDJTU sha'nini saqlash, sidqidildan o'qish, bilim va ko'nikmalarini oshirish, turli milliy va madaniy tadbirlar tashkil qilish bo'yicha yo'riqnomalar berildi.
O'z navbatida talabalar universitet rahbariyatiga ko'rsatilayotgan e'tibor va imkoniyat uchun minnatdorchilik bildirdilar.

On April 13, 2024, UzSWLU's rector, I. Tukhtasinov, convened a meeting with a group of students led by the head of the Chinese language department. These students were preparing to participate in the "Summer Camp" program at Liadong University in China.
During the meeting, instructions were given to the university representatives on effectively utilizing the opportunities provided by the President and the government. They were also urged to uphold the honor of Uzbekistan and UzSWLU in China, to approach their studies diligently, enhance their knowledge and skills, and to arrange various national and cultural activities.
In response, the students expressed their gratitude to the university Administration for the attention and the chance provided to them.