O‘zDJTU Xalqaro jurnalistika fakulteti tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 32 yilligi munosabati bilan bayram tadbiri o‘tkazildi.
Tadbir davlat madhiyasi bilan boshlanib, universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov  8-dekabr - O‘zbekiston Konstitutsiyasi qabul qilingan kun munosabati bilan professor-o‘qituvchilar hamda talabalarni tabrikladi.
O‘zbekiston Respublikasi Qonunchilik palatasi deputati Shuhrat Yoqubov, Adliya vazirligi huzuridagi “Adolat” milliy-huquqiy axborot markazi maslahatchisi Ahmadjon Odilov, O‘zbekiston Liberal demokratik partiyasi Siyosiy ta’lim markazi rahbari Nasimjon Alimovlar tomonidan konstitutsiyaning davlat va jamiyat hayotida tutgan o‘rni, kiritilgan o‘zgartirishlar bo‘yicha huquqiy ma’lumotlar berib o‘tildi.
Tadbirning badiiy qismida fakultet talabalari tomonidan harbiy chiqishlar, raqslar, sahna ko‘rinishi va she’rlar ijro etildi. Tadbir yakunida, mehmonlar tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

On the occasion of the 32nd anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, a festive event was held in UzSWLU
On the occasion of the 32nd anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, a festive event was held by the Faculty of international journalism of UzSWLU
The event began with the state anthem, and the rector of the University Ilkhomjon Tukhtasinov congratulated professors and students on December 8-the day of the adoption of the Constitution of Uzbekistan.
Deputy of the Legislative Chamber of the Republic of Uzbekistan Shuhrat Yakubov, advisor to the National Legal Information Center “justice” under the Ministry of Justice Ahmadzhan Odilov, head of the Center for political education of the Liberal Democratic Party of Uzbekistan Nasimzhan Alimov were given legal information on the role of the Constitution in the life of the state and society and on the amendments made.
In the artistic part of the event, military performances, dances, stage performances and poems were performed by students of the faculty. At the end of the event, the guests were awarded gifts