O‘zDJTU Xalqaro jurnalistika fakulteti tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 32 yilligi munosabati bilan bayram tadbiri o‘tkazildi.
Tadbir davlat madhiyasi bilan boshlanib, universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov  8-dekabr - O‘zbekiston Konstitutsiyasi qabul qilingan kun munosabati bilan professor-o‘qituvchilar hamda talabalarni tabrikladi.
O‘zbekiston Respublikasi Qonunchilik palatasi deputati Shuhrat Yoqubov, Adliya vazirligi huzuridagi “Adolat” milliy-huquqiy axborot markazi maslahatchisi Ahmadjon Odilov, O‘zbekiston Liberal demokratik partiyasi Siyosiy ta’lim markazi rahbari Nasimjon Alimovlar tomonidan konstitutsiyaning davlat va jamiyat hayotida tutgan o‘rni, kiritilgan o‘zgartirishlar bo‘yicha huquqiy ma’lumotlar berib o‘tildi.
Tadbirning badiiy qismida fakultet talabalari tomonidan harbiy chiqishlar, raqslar, sahna ko‘rinishi va she’rlar ijro etildi. Tadbir yakunida, mehmonlar tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

В УзГУМЯ состоялось праздничное мероприятие, посвященное 32-й годовщине Конституции Республики Узбекистан.
Факультет международной журналистики УзГУМЯ провел праздничное мероприятие, посвященное 32-й годовщине Конституции Республики Узбекистан.
Мероприятие началось с государственного гимна и ректор университета Ильхомжон тухтасинов поздравил профессорско-преподавательский состав и студентов с 8 декабря - Днем принятия Конституции Узбекистана.
Депутат Законодательной палаты Республики Узбекистан Шухрат Якубов, советник национально-правового информационного центра “Адолат” при Министерстве юстиции Ахмаджон Одилов, руководитель Центра политического образования Либерально-демократической партии Узбекистана Насимжон Алимов представили правовую информацию о роли Конституции в жизни государства и общества, о внесенных изменениях.
В художественной части мероприятия студенты факультета исполнили военные представления, танцы, сценки и стихи. По окончании мероприятия гости были награждены благодарственными письмами.