Urinov Shokir Erkayevich 2025-yil 1-fevraldan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti fuqaro va mehnat muhofazasi bo‘limi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
1993-1998 yy. — Toshkent shahar Ichki Ishlar Bosh Boshqarmasi xorijga chiqish, kelish va fuqoroligni rasmiylashtirish boshqarmasi inspektori
1998-2000 yy. — Toshkent shahar Ichki Ishlar Bosh Boshqarmasi xorijga chiqish, kelish va fuqoroligni rasmiylashtirish boshqarmasi katta inspektori
2000-2003 yy. — Toshkent shahar Uchtepa tumani Ichki Ishlar boshqarmasi xorijga chiqish, kelish va fuqoroligni rasmiylashtirish bo‘limi katta inspektori
2003-2005 yy. — Toshkent shahar Uchtepa tumani Ichki Ishlar boshqarmasi xorijga chiqish, kelish va fuqoroligni rasmiylashtirish bo‘limi boshliq o‘rinbosari
2005-2009 yy. — Toshkent shahar Uchtepa tumani Ichki Ishlar boshqarmasi xorijga chiqish, kelish va fuqoroligni rasmiylashtirish bo‘limi boshlig‘i
2009-2010 yy. — Toshkent shahar Chilonzor tumani Ichki Ishlar boshqarmasi xorijga chiqish, kelish va fuqoroligni rasmiylashtirish bo‘limi boshlig‘i
2010-2012 yy. — Toshkent shahar Ichki Ishlar boshqarmasi xorijga chiqish, kelish va fuqoroligni rasmiylashtirish boshqarma boshlig‘i o‘rinbosari
2012-2013 yy. — Toshkent shahar Olmazor tumani Ichki Ishlar boshqarmasi xorijga chiqish, kelish va fuqoroligni rasmiylashtirish bo‘limi boshlig‘i
2013-y. — h.v. — Zahiradagi podpolkovnik
2025-y. — h.v. — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti fuqaro va mehnat muhofazasi bo‘limi boshlig‘i

Urinov Shokir Erkayevich
Urinov Shokir Erkayevich was appointed as the Head of the Civil and Labor Protection Department of the Uzbekistan State World Languages University on February 1, 2025.
1993-1998: Inspector at the Department for Foreign Travel, Arrival, and Citizenship Registration, Tashkent City Department of Internal Affairs
1998-2000: Senior Inspector at the Department for Foreign Travel, Arrival, and Citizenship Registration, Tashkent City Department of Internal Affairs
2000-2003: Senior Inspector at the Department for Foreign Travel, Arrival, and Citizenship Registration, Uchtepa District Department of Internal Affairs, Tashkent City
2003-2005: Deputy Head of the Department for Foreign Travel, Arrival, and Citizenship Registration, Uchtepa District Department of Internal Affairs, Tashkent City
2005-2009: Head of the Department for Foreign Travel, Arrival, and Citizenship Registration, Uchtepa District Department of Internal Affairs, Tashkent City
2009-2010: Head of the Department for Foreign Travel, Arrival, and Citizenship Registration, Chilonzor District Department of Internal Affairs, Tashkent City
2010-2012: Deputy Head of the Department for Foreign Travel, Arrival, and Citizenship Registration, Tashkent City Department of Internal Affairs
2012-2013: Head of the Department for Foreign Travel, Arrival, and Citizenship Registration, Olmazar District Department of Internal Affairs, Tashkent City
2013-present: Reserve Lieutenant Colonel
2025–present: Head of the Civil and Labor Protection Department at the Uzbekistan State University of World Languages