Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 32 yilligi va 14-yanvar — Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan Zakovat koʻchasi 4-uyda (Literaturniyda) futbol musobaqasi tashkil etildi.
Joriy yilning 14-yanvar kuni talaba-yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash maqsadida sportning futbol turi boʻyicha musobaqa oʻtkazildi.
Musobaqada umumiy 10 ta jamoa oʻzaro bellashishdi:
1-o’rin — 5-TTJ jamoasi
2-o’rin — “DXX kurator” jamoasi
3-o’rin — “Milan” jamoasi
1-o'rin uchun 5-TTJ va “DXX kurator” jamoalari bellashib, 5-TTJ jamoasi  3:1 hisobda g'alaba qozondi. 3-o'rin uchun “Utopiya” va “Milan” jamoalari baxs olib bordi va g’oliblikni 0:3 hisobda “Milan” jamoasi qo’lga kiritdi.

В связи с 32-летием образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и 14 января – Днем защитников Отечества в доме 4 по улице Заковат были организованы соревнования по футболу (литературный турнир).
14 января этого года были проведены соревнования по футболу с целью воспитания школьников в духе патриотизма.
Всего в соревнованиях приняли участие 10 команд:
1 место – 5-я команда Обшежитя
2 место – команда «DXX Curator»
3 место – команда «Милан»
За 1 место боролись команды 5-го Обшежитя и «DXX-куратор», а победу одержала команда 5-го Обшежитя со счетом 3:1. Команды «Утопия» и «Милан» боролись за 3-е место, а команда «Милан» победила со счетом 0:3.