15-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida 17-noyabr “Xalqaro talabalar kuni” munosabati bilan talabalar uchun konsert dasturi tashkil etildi.
Tadbirda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etdi va tadbirni tabrik nutqi bilan ochib berdi.
“Xalqaro talabalar kuni” munosabati bilan tashkil etilgan tadbirda yoshlar uchun sevimli bo‘lgan aktyor Shoxnur Saydahmadov va “Botir Zokirov” nomidagi milliy estrada instituti havaskor qo‘shiqchilari mehmon bo‘lishdi. Shuningdek, tadbirda O‘zDTJU iqtidorli talabalari qo‘shiq va raqs chiqishlari bilan ishtirok etishdi.
Universitet rahbariyati tomonidan tadbirga tashrif buyurgan mehmonlarga minnatdorchilik bildirildi hamda Tashakkurnoma taqdim etildi.
Tadbir so‘ngida, universitetda tashkil etilgan “Rektor kubogi” musobaqalarining Voleybol va Basketbol sport turlari bo‘yicha g‘olib topilgan jamoalarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. 1-o‘rinni egallagan jamoa Rektor stipendiyasi va g‘alaba kubogi bilan taqdirlandi.

On November 15, a concert program for students was organized at the Uzbekistan State World Languages University on the occasion of “International Student Day” on November 17.
The event was attended by the rector of the Uzbekistan State  World Languages University, Ilkhomjon Tukhtasinov and opened the event with a congratulatory speech.
The event, organized on the occasion of the” International Student Day“, was attended by young people's favorite actor Shakhnur Saydahmadov and amateur singers of the National pop institute named after” Botir Zokirov". The event was also attended by talented students of  with song and dance performances.
The university leadership thanked the guests who attended the event and presented a thank you.
At the end of the event, a ceremony was held to honor the winning teams in the volleyball and basketball sports of the Rector's cup competitions organized at the University. The 1st place team was awarded the Rector's scholarship and the victory Cup.