25-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakultetida 4-bosqich talabalarning bitiruv malakaviy ish (BMI) dissertatsiya himoyasi bo‘lib o‘tdi. (dolzarb 90 kun )
Jarayon fakultet dekani A. Matyakubov boshchiligidagi hay’at a’zolari ishtirokida o‘tkazildi. Talabalar o‘z ilmiy izlanishlarini taqdim etib, o‘quv yillarida orttirgan nazariy va amaliy bilimlarini namoyish etdilar.
Himoya davomida hay’at a’zolari tomonidan mavzu doirasida savollar taqdim etilib, talabalar ularga asosli javob berdi va a’lo baholarni qoʻlga kiritdi.

25 июня в факультете международной журналистики УзГУМЯ прошла защита выпускных квалификационных диссертаций студентов 4 курса (в рамках проекта «Актуальные 90 дней»)
Защита прошла с участием членов аттестационной комиссии под руководством декана факультета А. Матякубова.
Студенты представили свои научные исследования, демонстрируя теоретические и практические знания, полученные в течение учебных лет.
В процессе защиты членами комиссии были заданы вопросы по теме, на которые студенты дали обоснованные ответы и получили высокие оценки.