Joriy yilning 29-may kuni, AQSHning Arizona universitetidan " Yozgi lager" dasturi doirasida tashrif buyurgan talaba O'zJDTU, qo'shma ta'lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘limida falsafa fanidan "Семья и брак" mavzusidagi dars jarayonini kuzatdi.
Dars boshlanishda, mehmon talaba o'zini o'zbek va ingliz tilida tanishtirdi shuningdek, talabalarga dars jarayonlari qiziqarli metod va interaktiv usullar bilan olib borilayotganini ta'kidladi.
Xususan, dars mashg'ulotlari tugagandan so'ng, mehmon talaba QTD talabalari bilan yaqindan tanishib, ular bilan turli mavzularda qiziqarli suhbat olib bordi, hamda kelgusida  universitet talabalari bilan hamkorlikda davra suhbatlarini tashkil etishga kelishib oldi.

Студентка Университета Аризоны приняла участие в курсе совместной образовательной программы.
29 мая этого года студентка Университета Аризоны, США, посетившая в рамках программы «Летний лагерь», наблюдала за ходом урока по теме «Семья и тормоз» в области философии в отдел координации совместных образовательных программ УзЖДТУ.
В начале урока приглашенный студент представился на узбекском и английском языках, а также подчеркнул ученикам, что процессы урока проходят интересно и интерактивно.
В частности, после окончания занятий приглашенный студент познакомился со студентами , Совместная образовательная программапровел с ними интересную беседу на различные темы и договорился в будущем организовать круглые столы совместно со студентами университета.