Filologiya fanlari doktori, dotsent, professor Nasirov Abduraxim Abdimutalipovich Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro hamkorlik masalalari boʻyicha prorektor lavozimiga tayinlandi.
1993-1996 yillarda Oʻzbekiston davlat jahon tillari   universiteti katta oʻqituvchisi,
1996-1999 yillarda Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti aspirant,
1999-2001yillarda Respublika taʼlim markazi Gʻarbiy Yevropa tillari boʻlimi   boshligʻi oʻrinbosari,
2001-2004 yillarda Respublika taʼlim markazi Filologiya boʻlimi boshligʻi   oʻrinbosari,
2004-2005 yillarda Xalq   taʼlimi vazirligi Taʼlim muassasalari bosh boshqarmasi yetakchi nazoratchisi,
2005-2010 yillarda Xalq taʼlimi vazirligi Taʼlim muassasalari bosh boshqarmasi boshligʻi   oʻrinbosari,
2010-2011 yillarda Toshkent shahar Xalq taʼlimi Bosh boshqarmasi boshligʻi v.b,
2011-2016 yillarda Xalq taʼlimi vazirligi Umumtaʼlim   va ixtisoslashtirilgan maktablar boshqarmasi boshligʻi,
2016-2017 yillarda Xalq   taʼlimi vazirligi Umumiy oʻrta taʼlim muassasalarida oʻquv-metodik   jarayonni rivojlantirish bosh boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari, Davlat taʼlim   standartlarini takomillashtirish va taʼlim sifati monitoringi boshqarmasi boshligʻi,
2017-2018 yillarda Xalq   taʼlimi vazirligi Umumiy oʻrta taʼlim muassasalarida oʻquv — metodik   jarayonni rivojlantirish bosh boshqarmasi boshligʻi,
2018-2020 yillarda Vazirlar   Mahkamasi huzuridagi Taʼlim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasi Pedagog   kadrlar sifati nazorati taʼlim hujjatlarini legallashtirish, tan olish va   nostrifikatsiya qilish bosh boshqarmasi boshligʻi,
2020-2022  yillarda Vazirlar   Mahkamasi huzuridagi Taʼlim sifatini nazorat qilish davlat Inspeksiya   boshligʻining maʼnaviy -maʼrifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili   toʻgʻrisidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini taʼminlash masalalari boʻyicha   maslahatchisi,
23.01.2023 yildaOʻzDJTU fransuz tili nazariy fanlar kafedrasi   professori,
23.02.2023 yilda Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi Oʻquv jarayonini   metodik taʼminlash va darsliklar boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari,
2023-yildan h.v Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti, Oʻzbek va xorijiy   tillarni oʻqitish markazi direktori,

Доктор филологических наук, доцент, профессор Насиров Абдурахим Абдимуталипович назначен проректором по вопросам международного сотрудничества Узбекского государственного университета мировых языков.
1993-1996 гг. -  старший преподаватель Узбекского государственного университета мировых языков.
1996-1999 гг. -  аспирант Узбекского государственного университета мировых языков.
1999-2001 гг. -  заместитель заведующего кафедрой западноевропейских языков Республиканского образовательного центра.
2001-2004 гг. - заместитель заведующего филологическим отделом Республиканского образовательного центра.
2004-2005 гг. -  ведущий куратор Главного управления образовательных учреждений Министерства народного образования.
2005-2010 гг. -  заместитель начальника Главного управления образовательных учреждений Министерства народного образования.
2010-2011 гг. -  исполняющий обязанности начальника Главного управления народного образования города Ташкента.
2011-2016 гг. -  начальник управления общего образования и специальных школ Министерства народного образования.
2016-2017 гг. -  заместитель начальника главного управления по развитию учебно-методического процесса в общеобразовательных, средних образовательных учреждениях Министерства народного образования, начальник отдела по совершенствованию государственных стандартов образования и контролю качества образования.
2017-2018 гг. -  начальник главного управления развития учебно-методического процесса в общеобразовательных учреждениях Министерства народного образования,
2018-2020 гг. -  начальник главного управления легализации, признания и нострификации документов об образовании Государственной инспекции контроля качества образования при Кабинете Министров.
2020-2022 гг. -  советник руководителя Государственной инспекции по контролю качества образования при Кабинете Министров по вопросам повышения эффективности духовно-просветительской работы, обеспечения соблюдения законодательства о государственном языке.
23.01.2023 г. профессор кафедры теоретических наук французского языка УзГУМЯ
23.02.2023 г. заместитель начальника управления методического обеспечения и учебников Министерства дошкольного и школьного образования.
С 2023 года директор центра обучения узбекскому и иностранным языкам Ташкентского государственного экономического университета.