25-mart kuni O’zDJTU vakillari hamda Ta'lim islohoti bo'yicha Yevropa va Markaziy Osiyo bo'limi boshlig'i, Kembridj universiteti xodimi Steve King o’rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Tomonlar o'zaro hamkorlik masalalarini muhokama qildilar. Steve King malaka oshirish kurslari o'quv rejasi va dasturlari bo'yicha o'z fikrini bildirdi hamda Ingliz tili fakultetlari talabalari uchun 2-3 ta amaliy mashg'ulotlar tashkil qilishga tayyor ekanligini ma'lum qildi.
Uchrashuvda Steve King va Kembridj universiteti vakillari bilan talabalar uchun yuqori sifatli ta'lim materiallari va resurslarini ishlab chiqishda hamkorlik qilish masalalari ko'rib chiqildi.
Shuningdek, tomonlar ingliz tili va adabiyoti sohasidagi yangi tendensiyalar hamda o'quv jarayoniga innovatsion yondashuvlar joriy etish bo'yicha fikr almashdi. Yakunda yana qo’shimcha uchrashuvlar tashkil etishga kelishib olindi.

On March 25, a meeting was held between the representatives of UzSWLU and the head of the European, Central Asian Department for Education Reform , an employee of Cambridge University.
The parties discussed issues of mutual cooperation. Steve King expressed his opinion on the curriculum and programs of professional development courses and announced that he was ready to organize 2-3 practical trainings for students of English language faculties.
The meeting discussed issues of cooperation with Steve King and representatives of Cambridge University in the development of high-quality educational materials and resources for students.
Also, the parties exchanged views on new trends in the field of English language and literature, as well as the introduction of innovative approaches to the educational process. In the end, it was agreed to organize additional meetings.