Ilxomjon Tuxtasinov talabalar yashash sharoitidan muntazam xabardor bo‘lib turibdi
Tashrif davomida rektor talabalarning yashash sharoitlari, ularning kundalik ehtiyojlari va muammolari bilan yaqindan tanishdi. Shuningdek, uy egalari bilan muloqot qilib, talabalar uchun qulaylik va xavfsizlikni ta’minlash masalalari muhokama qilindi.
Ilxomjon Tuxtasinov universitet ro‘parasida joylashgan qizlar yotoqxonasida ham bo‘lib, talabalar bilan suhbatlashdi va ularning fikr hamda takliflarini tingladi. Talabalarga tozalik, xavfsizlik qoidalari va elektr jihozlaridan ehtiyotkorlik bilan foydalanish bo‘yicha eslatmalar berdi.
Ma’lumot uchun: Hozirda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti 1575 ta ijara xonadoni bilan hamkorlik qilmoqda. Bu orqali 9000 nafarga yaqin talaba uy-joy bilan ta’minlanmoqda. Rektor va universitet rahbariyati mazkur jarayonni izchil davom ettirib, barcha xonadonlarni bosqichma-bosqich ko‘zdan kechirmoqda.

Ильхомжон Тухтасинов регулярно осведомляется об условиях проживания студентов
23 сентября 2025 года ректор Узбекского государственного университета мировых языков Ильхомжон Тухтасинов вместе с представителями руководства университета навестил студентов, проживающих в арендованных квартирах.
В ходе визита ректор ознакомился с условиями проживания студентов, их повседневными потребностями и проблемами. Также он пообщался с владельцами жилья и обсудил вопросы обеспечения комфорта и безопасности для студентов.
Ильхомжон Тухтасинов также посетил общежитие для девушек, расположенное напротив университета, побеседовал со студентками и выслушал их мнения и предложения. Он напомнил студентам о правилах чистоты, безопасности и осторожного обращения с электрическими приборами.
Для справки: В настоящее время Узбекский государственный университет мировых языков сотрудничает с 1575 арендованными квартирами, в которых обеспечены жильём около 9000 студентов. Ректор и руководство университета систематически продолжают этот процесс, поэтапно проверяя все квартиры.