Ingliz filologiyasi fakultetining yillik hisobot taqdimoti bo‘lib o‘tdi
2025-yil 28-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Ingliz filologiyasi fakultetining 2024–2025 o‘quv yili yakuniga bag‘ishlangan yillik hisobot taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Taqdimotda fakultet tomonidan o‘quv-uslubiy ishlar, ilmiy-tadqiqot faoliyati, xalqaro hamkorlik, ma’naviy-ma’rifiy ishlar yo‘nalishida erishilgan yutuqlar atroflicha yoritildi. Shuningdek, o‘tgan o‘quv yili davomida kuzatilgan muammolar va kelgusi — 2025–2026 o‘quv yiliga mo‘ljallangan taklif va reja-tadbirlar muhokama qilindi.
Mazkur hisobot universitet prorektorlari tegishli soha mutasaddilari ishtirokida tinglandi.
Eslatib o‘tamiz, fakultetlar hisobot taqdimotlari universitetda 25-iyun sanasidan boshlab tashkil etilgan bo‘lib, belgilangan jadval asosida davom etmoqda.

Состоялась ежегодная отчётная презентация факультета английской филологии
28 июня 2025 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась ежегодная отчётная презентация факультета английской филологии, посвящённая итогам 2024–2025 учебного года.
На презентации были подробно освещены достижения факультета в учебно-методической работе, научно-исследовательской деятельности, международном сотрудничестве, а также в сфере духовно-просветительской деятельности. Кроме того, были обсуждены выявленные за прошедший учебный год проблемы и предложения с планами мероприятий на предстоящий 2025–2026 учебный год.
Отчёт был заслушан проректорами университета и ответственными специалистами по соответствующим направлениям.
Напоминаем, что презентации отчётов факультетов в университете стартовали с 25 июня и продолжаются в соответствии с утверждённым графиком.