12-fevral kuni Rossiyaning Irkutsk milliy tadqiqot texnika universiteti Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori S.Bykov va Xalqaro aloqalar direksiyasi rahbari A. Melentyeva bilan ushrashuv bo'lib o'tdi.
Muloqot chog'ida Rossiya tomonidan O'zDJTUning 10-15 nafar rus tili guruhi talabalari uchun bepul 6 oylik maxsus stajirovka kurslari hamda o'qituvchilar uchun malaka oshirish kurslarini tashkil qilish hamda boshqa sohalarda hamkorlik qilishga tayyor ekanligi ma'lum qilindi.
Tomonlar boshqa sohalar, jumladan ilmiy tadqiqot, yozgi maktablar tashkil qilish kabi yo'nalishlarda ham aloqalarni rivojlantirish borasida kelishib oldilar.

12 февраля состоялась встреча с проректором по международному сотрудничеству Иркутского национального исследовательского технического университета России С. Быковым и начальником управления международных связей А. Мелентьевой.
В ходе диалога было заявлено, что Россия готова организовать бесплатные 6-месячные специальные стажировки для 10-15 студентов русской языковой группы УзГУМЯ и курсы повышения квалификации преподавателей, а также сотрудничество по другим направлениям.
Стороны договорились развивать отношения и в других сферах, включая научные исследования, организацию летних школ