23-24-oktabr kunlari Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universitetida “Besh tashabbus olimpiadasi” doirasida qizlar oʻrtasida  “Stritbol” sport turi boʻyicha    Toshkent shahar hududiy saralash bosqichi  oʻtkazildi.
Mazkur musobaqada Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti  qizlar  terma jamoasi faxrli 1-oʻrinni egallab, Buxoro viloyatida boʻlib oʻtadigan Respublika final bosqichiga yoʻllanmani qoʻlga kiritdi.
Ma’lumot uchun, “Stritbol” sport turining Respublika final  bosqichi 2-5-noyabr kunlari Buxoro shahrida  oʻtkazilishi rejalashtirilgan.

В этом соревновании женская сборная Узбекского государственного университета мировых языков заняла почетное 1 место и завоевала путевку на финальный этап Республики, который пройдет в Бухарской области.
23-24 октября в Национальном университете Узбекистана имени Мирзо Улугбека в рамках «Олимпиады пяти инициатив» прошел областной отборочный тур города Ташкента среди девушек по «Стритболу».
Для информации, республиканский финальный этап по «Стритболу» планируется провести в Бухаре 2-5 ноября.