23-24-oktabr kunlari Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universitetida “Besh tashabbus olimpiadasi” doirasida qizlar oʻrtasida  “Stritbol” sport turi boʻyicha    Toshkent shahar hududiy saralash bosqichi  oʻtkazildi.
Mazkur musobaqada Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti  qizlar  terma jamoasi faxrli 1-oʻrinni egallab, Buxoro viloyatida boʻlib oʻtadigan Respublika final bosqichiga yoʻllanmani qoʻlga kiritdi.
Ma’lumot uchun, “Stritbol” sport turining Respublika final  bosqichi 2-5-noyabr kunlari Buxoro shahrida  oʻtkazilishi rejalashtirilgan.

On October 23-24, As part of the Five Initiatives Olympiad the Tashkent regional qualifying round of the Streetball sport among girls was held at the National University of Uzbekistan named after Mirzo Ulugbek
In this competition, the girls' national team of the Uzbekistan State World Languages University took the 1st place and won a ticket to the final stage of the Republic to be held in Bukhara region.
For information, the Republican final stage of the "Streetball" sport is planned to be held in Bukhara on November 2-5.