O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti akademik litseyi tomonidan tashkil etilgan “Bahor nafasi” bayram tadbiri barchada ajoyib taassurot qoldirdi
Tadbirda o‘quvchilar milliy urf-odatlarimizni namoyish etishdi. Milliy raqslar, kuy-qo‘shiqlar, an’anaviy liboslar sahnani bezab, tomoshabinlarga unutilmas kayfiyat ulashdi.
Bundan tashqari, o‘quvchilar o‘z qo‘llari bilan tayyorlagan o‘zbek milliy taomlari — palov, somsa, chuchvara, qatlama va boshqa mazali taomlar alohida e’tibor markazida bo‘ldi.
Tadbirda Turkiya davlatining ta‘lim bo‘yicha yetakchisi Abu Bakirbey Aydin va boshqa vakillari ishtirok etib, o‘z iliq tabriklarini bildirishdi. Ularning ishtiroki bayramga yanada fayz va samimiyat qo‘shdi.

Праздничное мероприятие «Дыхание весны», организованное академическим лицеем Узбекского государственного университета мировых языков, оставило у всех яркие впечатления
Праздничное мероприятие «Дыхание весны», организованное академическим лицеем Узбекского государственного университета мировых языков, оставило у всех яркие впечатления.
На мероприятии учащиеся продемонстрировали национальные обычаи и традиции. Сцену украсили национальные танцы, музыка, песни и традиционные костюмы, подарив зрителям незабываемое настроение.
Кроме того, особое внимание привлекли национальные блюда — плов, самса, чучвара, катлама и другие угощения, приготовленные самими учащимися.
В празднике приняли участие руководитель Турции по вопросам образования Абубакирбей Айдын и другие представители, которые тепло поздравили всех присутствующих. Их участие добавило мероприятию ещё больше теплоты и праздничной атмосферы.