17-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitetning 3- va 4-sonli talabalar turar joylariga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida rektor yashash sharoitlari, tozalik holati hamda amalga oshirilgan obodonlashtirish ishlarini o‘rgandi. Imkoniyati cheklangan talabalar uchun tashkil etilgan maxsus yo‘laklar, shuningdek, turar joylar atrofiga ekilgan manzarali daraxtlar va gullarni ko‘zdan kechirib, qo‘shimcha tavsiyalar berdi.
Ilxomjon Tuxtasinov talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazib, ularning fikr va takliflarini tingladi. Turar joylarda xavfsizlik, sanitariya holati va qulayliklarni yanada yaxshilash bo‘yicha mas’ullarga aniq topshiriqlar berdi.

Ректор УзГМЯ посетил студенческие общежития
17 мая ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов посетил студенческие общежития №3 и №4 университета.
В ходе визита ректор ознакомился с условиями проживания, санитарным состоянием и проведёнными работами по благоустройству. Он осмотрел специальные пандусы, организованные для студентов с ограниченными возможностями, а также декоративные деревья и цветы, высаженные вокруг общежитий, и дал дополнительные рекомендации.
Илхомжон Тухтасинов провёл открытый диалог со студентами, выслушал их мнения и предложения. Ответственным лицам были даны конкретные поручения по дальнейшему улучшению безопасности, санитарных условий и комфорта в общежитиях.