O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida rektor Ilxomjon Tuxtasinov universitet talabalari bilan ochiq muloqot o‘tkazdi.
Uchrashuv universitetning Ma’naviyat va ma’rifat markazida bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda universitet rahbariyati vakillari hamda talabalarning faol ishtiroki kuzatildi. Uchrashuv davomida ta’lim sifati, talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, ilmiy va amaliy loyihalar, xalqaro almashinuv dasturlari kabi masalalar muhokama qilindi.
Talabalar uchrashuv davomida o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, universitet hayoti va o‘quv jarayoniga oid muhim masalalar yuzasidan fikr almashdilar.
Uchrashuv yakunida rektor universitet rahbariyati vakillariga talabalarning taklif va muammolaridan kelib chiqib, tegishli topshiriq va tavsiyalar berdi.

В Узбекском государственном университете мировых языков ректор Илхомжон Тухтасинов провел открытый диалог со студентами
Встреча состоялась в Центре духовности и просвещения университета.
В мероприятии приняли активное участие представители руководства университета и студенты. В ходе встречи обсуждались такие вопросы, как качество образования, условия, созданные для студентов, научные и практические проекты, а также международные программы обмена.
Студенты имели возможность задать интересующие их вопросы и обменяться мнениями по важным аспектам университетской жизни и учебного процесса.
В завершение встречи ректор дал соответствующие поручения и рекомендации представителям руководства университета с учетом предложений и проблем студентов.