O‘zDJTU bitiruvchi talabalariga ishga joylashish uchun yo‘llanmalar topshirildi (dolzarb 90 kun)
Magistratura bo'limi va Jurnalistika fakultetida davlat granti asosida tahsil olgan bitiruvchi talabalarga ishga joylashish bo‘yicha yo‘llanmalar topshirildi.
Mazkur jarayon O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi PQ–61-sonli “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarori ijrosi doirasida tashkil etildi.
Yo‘llanma topshirish marosimida “Xizmat ko‘rsatish” bo‘limi boshlig‘i Ahmedov A.M, Magistratura bo'limi boshlig'i Djusupov N.M, dekanat a'zolari va menejerlar ishtirok etdi.
Tadbir davomida bitiruvchilarga kasbiy yo‘nalishdagi amaliy tavsiyalar, mehnat bozorining dolzarb ehtiyojlari hamda ishga joylashish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Bunday yo‘llanmalar kasbiy tajriba orttirishi va jamiyatda munosib o‘rin egallashi uchun muhim asos bo‘lib xizmat qiladi.

Выпускникам УзГУМЯ вручены направления для трудоустройства (в рамках проекта «Актуальные 90 дней»)
В магистратуре и на факультете журналистики выпускникам, обучавшимся на основе государственного гранта, были вручены официальные направления для трудоустройства.
Данный процесс был организован во исполнение Постановления Президента Республики Узбекистан от 14 февраля 2025 года №PQ–61 «О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших образовательных учреждений».
В церемонии вручения направлений приняли участие начальник отдела «Обслуживание» Ахмедов А.М., начальник магистратуры Джусупов Н.М., члены деканата и менеджеры.
В ходе мероприятия выпускникам были предоставлены практические рекомендации по профессиональной ориентации, актуальные требования рынка труда и информация о возможностях трудоустройства.
Такие направления служат важной основой для приобретения профессионального опыта и достойного места в обществе.