OʻzDJTU Kengashining 11-sonida, an’anaga koʻra, universitet jamoasining yutuqlari e’tirof etilib, taqdirlash marosimi tashkil qilindi
Yig‘ilishda universitetimiz so‘nggi yillarda xalqaro reytinglarda yuqori o‘rinlarni egallab borayotgani ta’kidlandi. Xususan, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Osiyo universitetlari Higher Education reytingida 83-o‘rinni, QS reytingida Lingvistika yo‘nalishi bo‘yicha 251–300-o‘rinni, shuningdek, BMTning Barqaror rivojlanish maqsadlari doirasidagi Green Metrics reytingida 498-o‘rinni egallab, TOP 500 talikdan joy oldi.
Shuningdek, “Xorijiy tillar va adabiyot (ingliz tili)” yo‘nalishining xalqaro akkreditatsiyadan muvaffaqiyatli o‘tib, rasmiy sertifikat olgani e’lon qilindi.
Bu yutuqqa erishishda O‘zbekistondagi Indoneziya Respublikasi elchixonasi hamda Indoneziyaning Ta’lim bo‘yicha akkreditatsiya kengashi rahbariyati va jamoasining amaliy yordami, qolaversa OʻzDJTU o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Muhammad Chutpulatov boshchiligidagi universitet jamoasining mehnati katta ekani alohida ta’kidlandi.
Mazkur sertifikatni Indoneziya elchixonasi vakili Sintiа Kristiani Sae xonim universitetga tashrif buyurib, shaxsan oʻzi topshirdi.
Shu munosabat bilan rektor Indoneziya elchixonasiga va Akkreditatsiya kengashi rahbari doktor Mukhlas Samani janoblariga OʻzDJTU jamoasi nomidan chuqur minnatdorlik bildirdi.

На 11-м заседании Совета УзГУМЯ по традиции были отмечены достижения коллектива университета и организована церемония награждения.
На заседании было подчеркнуто, что в последние годы наш университет занимает высокие позиции в международных рейтингах. В частности, Узбекский государственный университет мировых языков занял 83-е место в рейтинге Higher Education среди университетов Азии, позиции 251–300 по направлению «Лингвистика» в рейтинге QS, а также 498-е место в рейтинге Green Metrics по Целям устойчивого развития ООН, войдя в топ-500 университетов.
Также было объявлено, что направление «Иностранные языки и литература (английский язык)» успешно прошло международную аккредитацию и получило официальный сертификат.
Особо было отмечено, что в достижении этого успеха большую роль сыграли практическая помощь Посольства Республики Индонезия в Узбекистане, руководство и команда Совета по аккредитации образования Индонезии, а также труд коллектива университета под руководством проректора по учебной работе Мухаммада Чутпулатова.
Сертификат лично вручила представитель Посольства Индонезии госпожа Синтия Кристиани Саэ во время визита в университет.
В связи с этим ректор университета выразил глубокую благодарность Посольству Индонезии и председателю Совета по аккредитации доктору Мухласу Самани от имени коллектива УзГУМЯ .