OʻzDJTU Kengashining 11-sonida, an’anaga koʻra, universitet jamoasining yutuqlari e’tirof etilib, taqdirlash marosimi tashkil qilindi
Yig‘ilishda universitetimiz so‘nggi yillarda xalqaro reytinglarda yuqori o‘rinlarni egallab borayotgani ta’kidlandi. Xususan, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Osiyo universitetlari Higher Education reytingida 83-o‘rinni, QS reytingida Lingvistika yo‘nalishi bo‘yicha 251–300-o‘rinni, shuningdek, BMTning Barqaror rivojlanish maqsadlari doirasidagi Green Metrics reytingida 498-o‘rinni egallab, TOP 500 talikdan joy oldi.
Shuningdek, “Xorijiy tillar va adabiyot (ingliz tili)” yo‘nalishining xalqaro akkreditatsiyadan muvaffaqiyatli o‘tib, rasmiy sertifikat olgani e’lon qilindi.
Bu yutuqqa erishishda O‘zbekistondagi Indoneziya Respublikasi elchixonasi hamda Indoneziyaning Ta’lim bo‘yicha akkreditatsiya kengashi rahbariyati va jamoasining amaliy yordami, qolaversa OʻzDJTU o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Muhammad Chutpulatov boshchiligidagi universitet jamoasining mehnati katta ekani alohida ta’kidlandi.
Mazkur sertifikatni Indoneziya elchixonasi vakili Sintiа Kristiani Sae xonim universitetga tashrif buyurib, shaxsan oʻzi topshirdi.
Shu munosabat bilan rektor Indoneziya elchixonasiga va Akkreditatsiya kengashi rahbari doktor Mukhlas Samani janoblariga OʻzDJTU jamoasi nomidan chuqur minnatdorlik bildirdi.

At the 11th meeting of the UzSWLU Council, in accordance with tradition, the achievements of the university community were acknowledged, and an award ceremony was held
During the meeting, it was emphasized that in recent years, our university has been achieving high positions in international rankings. In particular, Uzbekistan State World Languages University ranked 83rd in the Higher Education ranking of Asian universities, placed between 251st and 300th in the QS ranking for Linguistics, and secured the 498th position in the Green Metrics ranking under the UN Sustainable Development Goals, thus entering the Top 500 list.
It was also announced that the “Foreign Languages and Literature (English)” program had successfully passed international accreditation and received an official certificate.
It was especially noted that this achievement was made possible thanks to the practical assistance of the Embassy of the Republic of Indonesia in Uzbekistan, the leadership and team of the Indonesian Education Accreditation Council, and the dedicated efforts of the university team led by Vice-Rector for Academic Affairs Muhammad Chutpulatov.
The certificate was personally presented to the university by Ms. Sintia Kristiani Sae, a representative of the Indonesian Embassy, during her official visit.
On this occasion, the rector expressed deep gratitude on behalf of the UzSWLU team to the Indonesian Embassy and Dr. Mukhlas Samani, head of the Accreditation Council.