19-mart kuni OʻzDJTU O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M.Chutpulatov rahbarligida Kechki va sirtqi ta’lim fakulteti 4-bosqich talabalari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-61-son Qarorining mazmun va mohiyati talabalar e’tiboriga yetkazildi.
Qarorga ko‘ra, oliy ta’lim tashkilotlarining bitiruvchilarining ishga joylashtirishiga ko‘maklashishga qaratilgan “Kelajakka qadam” dasturi amalga oshiriladi. Dasturning maqsadi yoshlarning bandligini ta’minlash, OTTlari mehnat bozoriga integratsiyasini kuchaytirish, talabalar o‘rtasida sohalar bo‘yicha ochiq tanlovlar o‘tkazish va g‘oliblarni ish bilan ta’minlashga ko‘maklashishdan iborat.

On March 19, a meeting was held with 4th-year students of the Evening and Correspondence Education Faculty under the leadership of M. Chutpulatov, Vice-Rector for Academic Affairs of UzSWLU.
During the meeting, students were informed about the content and essence of Presidential Decree No. PQ-61, issued on February 14, 2025, regarding additional measures to support the employment of graduates of higher education institutions.
According to the decree, the "Step into the Future" program will be implemented to facilitate the employment of university graduates. The program aims to ensure youth employment, strengthen the integration of higher education institutions into the labor market, organize open competitions in various fields among students, and assist winners in securing jobs.