19-mart kuni OʻzDJTU O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M.Chutpulatov rahbarligida Kechki va sirtqi ta’lim fakulteti 4-bosqich talabalari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-61-son Qarorining mazmun va mohiyati talabalar e’tiboriga yetkazildi.
Qarorga ko‘ra, oliy ta’lim tashkilotlarining bitiruvchilarining ishga joylashtirishiga ko‘maklashishga qaratilgan “Kelajakka qadam” dasturi amalga oshiriladi. Dasturning maqsadi yoshlarning bandligini ta’minlash, OTTlari mehnat bozoriga integratsiyasini kuchaytirish, talabalar o‘rtasida sohalar bo‘yicha ochiq tanlovlar o‘tkazish va g‘oliblarni ish bilan ta’minlashga ko‘maklashishdan iborat.

Состоялась встреча со студентами 4 ступени факультета вечернего и заочного обучения под руководством проректора по учебной работе УзГУМЯ М.Чутпулатова.
19 марта состоялась встреча с студентами 4-го курса факультета вечернего и заочного обучения под руководством проректора УзГУМЯ по учебной работе М. Чутпулатова.
В ходе встречи студентам была разъяснена суть и содержание Постановления Президента Республики Узбекистан № PQ-61 от 14 февраля 2025 года, касающегося дополнительных мер по содействию трудоустройству выпускников высших учебных заведений.
Согласно постановлению, будет реализована программа "Шаг в будущее", направленная на содействие трудоустройству выпускников вузов. Цель программы – обеспечение занятости молодежи, усиление интеграции высших учебных заведений в рынок труда, проведение открытых конкурсов среди студентов по различным направлениям и содействие трудоустройству победителей.