O‘zDJTU professor-o‘qituvchilari Rossiyada o‘tkazilgan xalqaro uslubiy seminarda ishtirok etdilar
11–12-noyabr kunlari O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Umumiy tilshunoslik kafedrasi professor-o‘qituvchilari “Rus tilini o‘qitishning xalqaro tajribasi va yangi modellari” mavzusidagi uslubiy seminarda qatnashdilar.
Tadbirda Rossiya Federatsiyasining turli hududlaridan kelgan mutaxassislar tomonidan mahorat darslari o‘tkazildi. Shuningdek, ishtirokchilar “Russkiy mir” fondining Markaziy Osiyo mamlakatlaridagi Rossiya markazlari faoliyati bilan tanishdilar.
Bundan tashqari, 10–12-noyabr kunlari Dushanbe shahrida bo‘lib o‘tgan xalqaro konferensiya yakunlariga ko‘ra barcha ishtirokchilarga sertifikatlar topshirildi.

Преподаватели УзГТУ приняли участие в международном методическом семинаре, проведённом в России.
11–12 ноября преподаватели кафедры общего языкознания Узбекского государственного университета мировых языков приняли участие в методическом семинаре на тему «Международный опыт и новые модели преподавания русского языка».
В ходе мероприятия специалисты из различных регионов Российской Федерации провели мастер-классы. Кроме того, участники ознакомились с деятельностью российских центров Фонда «Русский мир» в странах Центральной Азии.
Помимо этого, по итогам международной конференции, состоявшейся 10–12 ноября в городе Душанбе, всем участникам были вручены сертификаты.