OʻzDJTU rektori Angren xorijiy tillar fakultetidagi qurilish ishlari bilan tanishdi
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori I. Tuxtasinov universitet rahbariyati vakillari hamrohligida Angren xorijiy tillar fakultetida olib borilayotgan qurilish va rekonstruksiya ishlari jarayoni bilan tanishdi.
Tashrifda OʻzDJTU moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori M. Xamrayev hamda Angren xorijiy tillar fakulteti dekani I. Bazarov ham ishtirok etib, amalga oshirilayotgan bunyodkorlik ishlarini joyida ko‘zdan kechirdilar.
Rektor I. Tuxtasinov ta’lim muhitini yanada yaxshilash, zamonaviy o‘quv xonalarini jihozlash va talabalarga qulay sharoitlar yaratish bo‘yicha o‘z tavsiyalarini berdi.
Mazkur tashrif fakultetda olib borilayotgan infratuzilma ishlarini yanada samarali tashkil etish va o‘quv jarayonini yuqori bosqichga ko‘tarishga xizmat qiladi.

Ректор УзГУМЯ ознакомился со строительными работами на Ангренском факультете иностранных языков
Ректор Узбекского государственного университета мировых языков И. Тухтасинов в сопровождении представителей руководства университета ознакомился с ходом строительных и реконструкционных работ, проводимых на Ангренском факультете иностранных языков.
В визите также приняли участие проректор УзГосМИЯ по финансово-экономическим вопросам М. Хамраев и декан Ангренского факультета иностранных языков И. Базаров, которые осмотрели объекты, где ведутся строительные работы.
Ректор И. Тухтасинов дал свои рекомендации по дальнейшему улучшению образовательной среды, оснащению аудиторий современным оборудованием и созданию комфортных условий для студентов.
Данный визит направлен на повышение эффективности инфраструктурных работ, проводимых на факультете, и способствует дальнейшему развитию учебного процесса на более высоком уровне.