O‘zDJTU RGF bitiruvchi talabalariga yo‘llanmalar topshirildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi PQ–61-sonli qarori (“Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”)da belgilangan vazifalar ijrosi doirasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida tizimli ishlar olib borilmoqda.
Shu munosabat bilan, 2025-yil 20-iyun kuni O‘zDJTU Roman-German filologiyasi fakultetida davlat granti asosida tahsil olgan bitiruvchi talabalariga ishga joylashish bo‘yicha yo‘llanmalar topshirildi.
Tadbirda Registrator ofisi boshlig‘i A.K. Xalillayev, fakultet dekani X.I. Hakimov, “Xizmat ko‘rsatish” bo‘limi menejerlari E. Avezov, B. Ibragimov va X. Murtozayeva ishtirok etdilar.
Jarayonda bitiruvchilarga:
Mehnat bozorining dolzarb ehtiyojlari,
Ishga joylashish imkoniyatlari,
Kasbiy yo‘nalishdagi tavsiyalar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Bitiruvchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilishdi va mutaxassislardan zarur javoblar olishdi.
Mazkur tadbir universitet bitiruvchilarini o‘z mutaxassisligi bo‘yicha ish bilan ta’minlashga qaratilgan amaliy mexanizmlardan biridir.

Выпускникам факультета романо-германской филологии УзГЛУ вручили направления на трудоустройство
В рамках реализации задач, предусмотренных Указом Президента Республики Узбекистан от 14 февраля 2025 года № ПҚ–61 «О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших учебных заведений», в Узбекском государственном университете мировых языков ведется системная работа.
20 июня 2025 года выпускникам факультета романо-германской филологии, обучающимся на государственном гранте, были вручены направления на трудоустройство.
В мероприятии приняли участие начальник Регистрационного отдела А.К. Халиллаев, декан факультета Х.И. Хакимов, а также менеджеры отдела «Обслуживание» Е. Авезов, Б. Ибрагимов и Х. Муртозаева.
В ходе мероприятия выпускникам была предоставлена подробная информация о:
• Актуальных потребностях рынка труда,
• Возможностях трудоустройства,
• Профессиональных рекомендациях.
Выпускники задавали интересующие вопросы и получали необходимые ответы от специалистов.
Данное мероприятие является одним из практических механизмов, направленных на трудоустройство выпускников университета по их специальности.