O‘zDJTU RGF bitiruvchi talabalariga yo‘llanmalar topshirildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi PQ–61-sonli qarori (“Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”)da belgilangan vazifalar ijrosi doirasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida tizimli ishlar olib borilmoqda.
Shu munosabat bilan, 2025-yil 20-iyun kuni O‘zDJTU Roman-German filologiyasi fakultetida davlat granti asosida tahsil olgan bitiruvchi talabalariga ishga joylashish bo‘yicha yo‘llanmalar topshirildi.
Tadbirda Registrator ofisi boshlig‘i A.K. Xalillayev, fakultet dekani X.I. Hakimov, “Xizmat ko‘rsatish” bo‘limi menejerlari E. Avezov, B. Ibragimov va X. Murtozayeva ishtirok etdilar.
Jarayonda bitiruvchilarga:
Mehnat bozorining dolzarb ehtiyojlari,
Ishga joylashish imkoniyatlari,
Kasbiy yo‘nalishdagi tavsiyalar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Bitiruvchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilishdi va mutaxassislardan zarur javoblar olishdi.
Mazkur tadbir universitet bitiruvchilarini o‘z mutaxassisligi bo‘yicha ish bilan ta’minlashga qaratilgan amaliy mexanizmlardan biridir.

Employment Referrals Presented to Graduates of the Roman-Germanic Philology Faculty at UzSWLU
Within the framework of implementing the tasks outlined in the Decree No. PQ–61 dated February 14, 2025, by the President of the Republic of Uzbekistan (“On Additional Measures to Assist Graduates of Higher Education Institutions in Employment”), systematic work is underway at the Uzbek State University of World Languages (UzSWLU).
On June 20, 2025, employment referrals were handed over to graduating students of the Roman-Germanic Philology Faculty studying on a state grant.
The event was attended by the Head of the Registrar’s Office A.K. Khalillayev, Faculty Dean X.I. Hakimov, and managers of the “Service” department E. Avezov, B. Ibragimov, and X. Murtozayeva.
During the process, graduates were provided with detailed information about:
• Current labor market demands,
• Employment opportunities,
• Professional guidance and recommendations.
Graduates asked questions of interest and received necessary answers from specialists.
This event is one of the practical mechanisms aimed at ensuring university graduates find employment in their specialty.