OʻzDJTU talabalari Xitoy tili va madaniyatiga bagʻishlangan videoroliklar tanlovlari gʻoliblariga aylandi
6-iyun kuni Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti huzuridagi Konfutsiy institutida “Xitoy tili ko’prigi-2025”, “Xitoy mintaqashunosligi bilimlari tanlovi”, “Xitoy modernizatsiyasi mening ko’zim bilan” ruknidagi videoroliklar tanlovlari g’oliblarini taqdirlash marosimi bo’lib o’tdi
Tadbirda Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov ham qatnashdi. Shuningdek, OʻzDJTU Sharq filologiyasi fakulteti talabalari oʻz ijodiy ishlari bilan ham faol ishtirok etgan edi.
Tadbir davomida universitetimiz talabalari faxrli o’rinlarni egallab, pul mukofoti va estalik sovg’alari bilan taqdirlandi.

Студенты УзГУМЯ стали победителями конкурсов видеороликов, посвящённых китайскому языку и культуре
6 июня в Институте Конфуция при Ташкентском государственном институте востоковедения состоялась церемония награждения победителей конкурсов видеороликов в рамках проектов «Мост китайского языка – 2025», «Конкурс знаний по китайскому регионоведению» и «Модернизация Китая моими глазами».
В мероприятии принял участие ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов. Также активное участие в конкурсе со своими творческими работами приняли студенты факультета восточной филологии УзГУМЯ.
В ходе мероприятия студенты нашего университета заняли призовые места и были награждены денежными призами и памятными подарками.