O‘zDJTU va Burdur Mehmet Akif Ersoy universiteti o‘rtasidagi hamkorlik mustahkamlanmoqda
2025-yil 28-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va Turkiyaning Burdur Mehmet Akif Ersoy universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolangan edi. Mazkur memorandum doirasidagi loyihani amaliy bosqichga olib chiqish maqsadida 2025-yil 20–21-iyun kunlari O‘zDJTU Ingliz tili amaliy fanlar 1-kafedrasi katta o‘qituvchilari Xolida Avilova va Ra’no Ikramova Turkiyaning Burdur Mehmet Akif Ersoy universitetiga tashrif buyurdilar.
Uchrashuv davomida ikki tomonlama ilmiy-tadqiqot faoliyatini rivojlantirish, akademik almashinuv dasturlarini yo‘lga qo‘yish, ayniqsa Erasmus+ xalqaro loyihasini amalga oshirish masalalari muhokama qilindi. Tashrif chog‘ida ikki universitet uchun ham ilmiy va madaniy sohalarda manfaatli bo‘lgan hamkorlik yo‘nalishlari belgilab olindi.
Mehmonlarni universitetning xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektori professor Og‘uz Gursoy hamda Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i professor Dursun Kose rasmiy qabul qildilar.

Partnership Between UzSWLU and Burdur Mehmet Akif Ersoy University is Strengthening
On January 28, 2025, a memorandum of cooperation was signed between the Uzbekistan State World Languages University and Turkey’s Burdur Mehmet Akif Ersoy University. To bring the memorandum’s projects into practical implementation, on June 20–21, 2025, senior lecturers of the Department of Practical English Language 1, Kholida Avilova and Ra’no Ikromova, visited Burdur Mehmet Akif Ersoy University.
During the visit, the parties discussed the development of joint scientific research, the launch of academic exchange programs, and the implementation of the Erasmus+ international project. Cooperation areas that would be mutually beneficial in both scientific and cultural spheres were identified.
The guests were officially welcomed by the Vice-Rector for International Relations, Professor Oguz Gursoy, and the Head of the International Relations Department, Professor Dursun Kose.