OʻzDJTU va Indoneziya Taʼlim Universiteti o‘rtasida hamkorlik
2025-yil 20-oktabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetiga Indoneziya Taʼlim Universiteti (Universitas Pendidikan Indonesia, UPI) vakillari tashrif buyurdi. Uchrashuvda  Xalqaro boʻlim boshligʻi X. Yuldashev, Ingliz tili 1-fakulteti dekani G.Ergasheva, shuningdek, UPI xalqaro boʻlim boshligʻi prof. Eri Kurniawan va Scopus bazasida indekslangan "Indonesian Journal of Applied Linguistics" jurnalining bosh muharriri, Nita Noriko ishtirok etdilar.
Tomonlar ikki universitet o‘rtasida quyidagi yo‘nalishlarda hamkorlik qilishga kelishib oldilar:
Talabalar va professor-o‘qituvchilar almashinuvi;
Qo‘shma ilmiy-tadqiqot loyihalari;
Malaka oshirish dasturlari va seminarlar;
Taʼlim sifatini oshirish.
Ushbu uchrashuv OʻzDJTU va UPI o‘rtasidagi aloqalarni yanada mustahkamlash, hamda ilmiy, taʼlimiy va madaniy sohalarda barqaror hamkorlikni rivojlantirishga xizmat qiluvchi muhim qadam sifatida baholandi.

Cooperation between Uzbekistan State University of World Languages and Indonesia University of Education
On October 20, 2025, representatives of the Indonesia University of Education (Universitas Pendidikan Indonesia, UPI) visited the Uzbekistan State University of World Languages (UzSWLU).
The meeting was attended by Head of the International Department Kh. Yuldashev, Dean of the Faculty of English Philology No.1 G. Ergasheva, Head of UPI’s International Office Prof. Eri Kurniawan, and Editor-in-Chief of the Indonesian Journal of Applied Linguistics (indexed in Scopus), Nita Noriko.
During the meeting, the parties agreed to cooperate in the following areas:
• exchange of students and faculty members;
• joint scientific research projects;
• professional development programs and seminars;
• improving the quality of education.
The meeting was regarded as an important step toward strengthening the partnership between UzSWLU and UPI and fostering sustainable collaboration in academic, educational, and cultural fields.