OʻzDJTU va Indoneziya Taʼlim Universiteti o‘rtasida hamkorlik
2025-yil 20-oktabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetiga Indoneziya Taʼlim Universiteti (Universitas Pendidikan Indonesia, UPI) vakillari tashrif buyurdi. Uchrashuvda  Xalqaro boʻlim boshligʻi X. Yuldashev, Ingliz tili 1-fakulteti dekani G.Ergasheva, shuningdek, UPI xalqaro boʻlim boshligʻi prof. Eri Kurniawan va Scopus bazasida indekslangan "Indonesian Journal of Applied Linguistics" jurnalining bosh muharriri, Nita Noriko ishtirok etdilar.
Tomonlar ikki universitet o‘rtasida quyidagi yo‘nalishlarda hamkorlik qilishga kelishib oldilar:
Talabalar va professor-o‘qituvchilar almashinuvi;
Qo‘shma ilmiy-tadqiqot loyihalari;
Malaka oshirish dasturlari va seminarlar;
Taʼlim sifatini oshirish.
Ushbu uchrashuv OʻzDJTU va UPI o‘rtasidagi aloqalarni yanada mustahkamlash, hamda ilmiy, taʼlimiy va madaniy sohalarda barqaror hamkorlikni rivojlantirishga xizmat qiluvchi muhim qadam sifatida baholandi.

Сотрудничество между Узбекским государственным университетом мировых языков и Индонезийским университетом образования
20 октября 2025 года в Узбекский государственный университет мировых языков прибыла делегация Индонезийского университета образования (Universitas Pendidikan Indonesia, UPI).
Во встрече приняли участие начальник международного отдела Х. Юлдашев, декан факультета английского языка №1 Г. Эргашева, а также начальник международного отдела UPI профессор Эри Курниаван и главный редактор индексируемого в базе Scopus журнала “Indonesian Journal of Applied Linguistics” Нита Норико.
Стороны договорились о сотрудничестве по следующим направлениям:
• обмен студентами и преподавателями;
• совместные научно-исследовательские проекты;
• программы повышения квалификации и семинары;
• повышение качества образования.
Данная встреча была оценена как важный шаг в укреплении связей между УзГМЯ и UPI, а также в развитии устойчивого сотрудничества в научной, образовательной и культурной сферах.