Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “2025–2026-yillarda sayyohlar oqimini keskin ko‘paytirish va turistik xizmatlar ko‘lamini jadal kengaytirish orqali turizmning iqtisodiyotdagi oʻrni va ahamiyatini oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida” 2025-yil 15-maydagi PF–87-son Farmoniga muvofiq, 2025-yil iyun oyidan boshlab “Oʻzbekiston boʻylab sayohat qil!” ichki turizmni rivojlantirish dasturini amalga oshirish uchun har oyning ikkinchi haftasining shanba va yakshanba kunlari “Oila va jamoa bilan sayohatga chiqish kuni” etib belgilangan.
Mazkur dastur doirasida OʻzDJTU xodimlari ham yurtimizdagi goʻzal manzilgohlarga tashriflar uyishtirmoqda.
Xususan, Ingliz tili birinchi fakulteti tyutorlari tomonidan “Xumsonbuloq” dam olish sihatgohiga sayohat tashkil etildi.
Dastur davomida OʻzDJTU xodimlari goʻzal tabiatning totli havosidan nafas olib, sokinlik va orom bag‘rida ruhiy va jismoniy tetiklashdi. Hamkasblar davrasidagi samimiy suhbatlar, quvnoq kulgu va mushohadalar esa ularni yanada birlashtirdi.
Qolaversa, tyutorlar kundalik ishlardan chalg‘ib, o‘z farzandlari bilan birgalikda zavqli hordiq chiqarishdi. Sayohat xotirjamlik va ilhom baxsh etuvchi unutilmas lahzalarga boy oʻtdi.

Сотрудники УзГУМЯ совершают поездки по красивейшим уголкам нашей страны.
Во исполнение Указа Президента Республики Узбекистан от 15 мая 2025 года №ПФ–87 «О мерах по повышению роли и значения туризма в экономике за счёт резкого увеличения потока туристов и стремительного расширения объёма туристических услуг в 2025–2026 годах», с июня 2025 года в целях реализации программы развития внутреннего туризма «Путешествуй по Узбекистану!» вторая суббота и воскресенье каждого месяца объявлены «Днями семейных и коллективных путешествий».
В рамках данной программы сотрудники УзГУМЯ также совершают поездки по красивейшим местам нашей Родины.
В частности, тьюторами Первого факультета английского языка была организована поездка в зону отдыха «Хумсонбулок».
Во время поездки сотрудники УзГУМЯ наслаждались свежим горным воздухом и природной тишиной, отдохнув как духовно, так и физически. Искренние беседы, весёлый смех и общие размышления в кругу коллег ещё больше сплотили коллектив.
Кроме того, тьюторы отвлеклись от повседневных забот и получили удовольствие от отдыха вместе со своими детьми. Поездка подарила множество незабываемых, вдохновляющих и умиротворяющих моментов.