Prezidentdan tashakkurnoma olgan talabalarga ehtirom
2025-yil Navro‘z umumxalq bayramiga bag‘ishlab tashkil etilgan tantanali tadbirda turli millatlarning urf-odatlari, an’analari va san’atidan namunalar namoyish etildi.
Ushbu nufuzli tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti ishtirok etdi.
Faxr bilan ta’kidlash kerakki, ushbu bayramda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Sharq filologiyasi fakulteti 1-bosqich talabalari:
Temirova Shaxlo
Orlova Emma
Satkulova Ulday
Jo‘rayeva Shahzoda Xitoy milliy raqsini ijro etib, o‘z san’atlari orqali tomoshabinlar e’tirofiga sazovor bo‘lishdi. Eng e’tiborlisi, ushbu chiqishlari uchun ular O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti imzosi bilan berilgan tashakkurnoma bilan taqdirlandi.
Bugun, 7-aprel kuni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ushbu iste’dodli talabalarga alohida tabrik yo‘llab, ularning bu muvaffaqiyatini yuksak qadrladi.
Uchrashuvda rektor talabalarga astoydil o‘qish, o‘z ustida tinmay ishlash va kelajakda yetuk mutaxassis bo‘lish yo‘lida harakat qilishni tavsiya etdi.

Respect to the students awarded a Letter of Appreciation from the President
At the grand event dedicated to the 2025 Navruz national holiday, various customs, traditions, and forms of art representing different nations were showcased.
The President of the Republic of Uzbekistan personally attended this prestigious event.
With pride, we highlight that first-year students of the Faculty of Eastern Philology at Uzbekistan State World Languages University:
• Temirova Shakhlo
• Orlova Emma
• Satkulova Ulday
• Jo’rayeva Shahzoda
performed a traditional Chinese dance and earned admiration from the audience with their artistry. Most notably, they were awarded a Letter of Appreciation signed by the President of the Republic of Uzbekistan for their performance.
Today, on April 7, the university rector Ilhomjon Tuxtasinov extended special congratulations to these talented students and highly praised their achievement.
During the meeting, the rector encouraged the students to study diligently, continuously work on self-improvement, and strive to become highly qualified specialists in the future.