Qadrli Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari!
Talabalik umrning begʻubor fasli, katta hayot sari qadam qoʻyish ostonasi, ulkan orzu-umidlar davri. Avvalo ana shunday ulkan baxtga erishganingiz bilan siz azizlarni chin qalbimdan tabriklayman.
Vatan ravnaqi va taraqqiyoti uchun asosiy tayanch boʻlgan siz yoshlar jamiyatning muhim qatlami hisoblanasiz. Yuqori salohiyatli, ziyoli va bilimli yoshlar har jabhada biz uchun kuch-qudrat manbai boʻlib xizmat qiladi.
Bugun bizning universitetimiz qanday yutuqlarga etishgan boʻlsa, bunda siz aziz talabalarning oʻrningiz beqiyos. Universitetimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, taqdim etilayotgan imtiyozlarning hammasi siz azizlar uchun.
Bizning yagona maqsadimiz xalqimiz uchun tom maʼnoda xizmat qila oladigan kadrlarni tayyorlab berishdir. Bunda bizga sizlarning orzu-intilishlaringiz, ilgʻor gʻoya va tashabbuslaringiz, azm-u shijoatingiz, iqtidoringiz koʻmak boʻladi.
Bugun Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari erishayotgan yutuqlardan har qancha faxrlansa, maqtansa arziydi. Sizlarning “Shuhrat” medali, Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti, “Kelajak bunyodkori” medali kabi davlat mukofotlari loyiq koʻrilayotganingiz, Prezident va nomdor davlat stipendiyalariga sazovor boʻlayotganiz bilan faxrlanamiz. Bu kabi yutuqlaringiz bardavom boʻlsin.
Barchangizni talabalar kuni bilan yana bir bor qutlab, sihat-salomatlik, yangi yutuq va muvaffaqiyatlar tilayman.

I sincerely congratulate you all on November 17 - International Students' Day.
Period of being student is innocent season of life, the threshold of taking a step towards an adult life, a time of great dreams and hopes. First of all, I would like to congratulate you from the bottom of my heart on achieving such great happiness.
You, the main support for the prosperity and development of the country, are considered an important layer of the society. Intelligent and educated young people with high-potential serve as a source of strength for us on all fronts.
Dear students, you have an inestimable role in the achievements of our university today. All the reforms implemented in our university and the benefits offered are for you dears.
Our only goal is to train personnel who can literally serve our people. Your dreams, aspirations, innovative ideas and initiatives, determination, and talent will help us in this.
Today, the students of Uzbekistan State  World Languages University should be proud of the achievements they are making. We are proud of the fact that you are worthy of state awards such as the "Fame" medal, the Zulfiya State Award, the "Builders of the Future" medal as well as the President and famous state scholarships. Keep up the temp.
I once again congratulate you all on the students' day and wish you good health, new achievements and success.