Qadrli Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari!
Talabalik umrning begʻubor fasli, katta hayot sari qadam qoʻyish ostonasi, ulkan orzu-umidlar davri. Avvalo ana shunday ulkan baxtga erishganingiz bilan siz azizlarni chin qalbimdan tabriklayman.
Vatan ravnaqi va taraqqiyoti uchun asosiy tayanch boʻlgan siz yoshlar jamiyatning muhim qatlami hisoblanasiz. Yuqori salohiyatli, ziyoli va bilimli yoshlar har jabhada biz uchun kuch-qudrat manbai boʻlib xizmat qiladi.
Bugun bizning universitetimiz qanday yutuqlarga etishgan boʻlsa, bunda siz aziz talabalarning oʻrningiz beqiyos. Universitetimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, taqdim etilayotgan imtiyozlarning hammasi siz azizlar uchun.
Bizning yagona maqsadimiz xalqimiz uchun tom maʼnoda xizmat qila oladigan kadrlarni tayyorlab berishdir. Bunda bizga sizlarning orzu-intilishlaringiz, ilgʻor gʻoya va tashabbuslaringiz, azm-u shijoatingiz, iqtidoringiz koʻmak boʻladi.
Bugun Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari erishayotgan yutuqlardan har qancha faxrlansa, maqtansa arziydi. Sizlarning “Shuhrat” medali, Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti, “Kelajak bunyodkori” medali kabi davlat mukofotlari loyiq koʻrilayotganingiz, Prezident va nomdor davlat stipendiyalariga sazovor boʻlayotganiz bilan faxrlanamiz. Bu kabi yutuqlaringiz bardavom boʻlsin.
Barchangizni talabalar kuni bilan yana bir bor qutlab, sihat-salomatlik, yangi yutuq va muvaffaqiyatlar tilayman.

Дорогие студенты Узбекского государственного университета мировых языков!
Безупречное время студенческой жизни, порог шага в большую жизнь, время огромных мечтаний и надежд. Прежде всего, от всей души поздравляю вас, дорогие, с таким огромным счастьем.
Являясь главной опорой для процветания и развития родины, вы, молодежь, являетесь важным слоем общества. Высокоэффективная, интеллектуальная и образованная молодежь служит для нас источником силы на всех фронтах.
Каких бы успехов ни добился сегодня наш университет, место вас, дорогие студенты, не имеет себе равных. Реформы, проводимые в нашем университете, все предлагаемые льготы для вас, дорогие.
Наша единственная цель-подготовить кадры, которые могут буквально служить нашему народу. В этом нам помогут ваши мечты и устремления, передовые идеи и инициативы, амбиции, талант.
Сегодня Узбекский государственный университет мировых языков гордится своими достижениями. Мы гордимся тем, что вам присуждаются такие государственные награды, как медаль” Шухрат“, Государственная премия имени Зульфии, медаль «Строитель Будущего», присуждаются президентские и именные государственные стипендии. Пусть ваши достижения продолжатся, как это.