O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston - 2030» strategiyasini «Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida” 2024-yil 21-fevraldagi PF-37-son Farmonning 1-bandiga muvofiq O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rahbariga Toshkent shahar Uchtepa tumani Hamdo‘st va Katta Qa’ni mahallalaridan yoshlar biriktirilgan.
Universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov mazkur yoshlar holidan har oy xabar olib kelmoqda.
Bugun ham universitet rektori universitet rahbariyati vakillari bilan birgalikda mahallarga borib, yoshlar holidan xabar oldi hamda ularga zarur oziq-ovqat mahsulotlarini ulashdi. Mahallada yoshlarning ota-onalari bilan ham uchrashib, ular bilan suhbatlashdi.

In accordance with paragraph 1 of Decree PF - 37 of February 21, 2024 on the state program of the president of the Republic of Uzbekistan on implementation of the strategy "Uzbekistan-2030" in the "year of support of Youth and business", young people from the Hamdost and greater Khani neighborhoods of the Uchtepa District of Tashkent City are attached to the head of the Uzbekistan State  World Languages University
The rector of the University Ilkhomjon Tukhtasinov brings news of this youth every month.
Even today, the rector of the university, together with representatives of the university leadership, went to the Mahals and received a message from the youth and shared the necessary food products with them. In the neighborhood, he also met and talked with the parents of young people.