O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston - 2030» strategiyasini «Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida” 2024-yil 21-fevraldagi PF-37-son Farmonning 1-bandiga muvofiq O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rahbariga Toshkent shahar Uchtepa tumani Hamdo‘st va Katta Qa’ni mahallalaridan yoshlar biriktirilgan.
Universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov mazkur yoshlar holidan har oy xabar olib kelmoqda.
Bugun ham universitet rektori universitet rahbariyati vakillari bilan birgalikda mahallarga borib, yoshlar holidan xabar oldi hamda ularga zarur oziq-ovqat mahsulotlarini ulashdi. Mahallada yoshlarning ota-onalari bilan ham uchrashib, ular bilan suhbatlashdi.

В соответствии с пунктом 1 Указа Президента Республики Узбекистан от 21 февраля 2024 года № ПФ - 37» О государственной программе по реализации стратегии «Узбекистан-2030”в” году поддержки молодежи и бизнеса " к руководителю Узбекского государственного университета мировых языков прикреплена молодежь из махалли Содружество и Биг-Ка Учтепинского района города Ташкента.
Ректор университета Ильхомжон Тухтасинов ежемесячно приносит новости об этом молодежном событии.
И сегодня ректор университета вместе с представителями руководства университета выезжал в махалы, чтобы узнать о состоянии молодежи и поделиться с ней необходимыми продуктами питания. Он также встретился с родителями молодых людей по соседству и поговорил с ними.