Bugun OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov Italyan tili tarjima nazariyasi va amaliyot kafedrasida faoliyat olib borayotgan xorijlik professor-oʻqituvchilar bilan uchrashdi. Uchrashuvda universitet rahbariyati va Italyan tili tarjima nazariyasi va amaliyot kafedrasida mudiri B.Ergasheva va xorijlik mutaxassis Paoli Legler Marco ishtirok etdi.
Unda italyan tilini oʻqitishni takomillashtirish, mahalliy oʻqituvchilar uchun master klasslar tashkil qilish, talabalar bilan turli madaniy, sport va tilga oid tadbirlar tashkil qilish, shuningdek, Italiya oliygohlari bilan almashinuv dasturlari va loyihalarni amalga oshirishga koʻmaklashish borasida suhbat qilindi.
Mutaxassislar yaratib berilgan sharoitlardan minnatdor ekanligini aytib, shu bilan birga universitetdagi xorijiy til oʻqituvchilarining xorijda amaliyot oʻtkazib kelish tajribasini takomillashtirish haqida takliflarini berib oʻtdi.

Ректор встретился с иностранными профессорами
Сегодня ректор УзГУМЯ Ильхомжон Тухтасинов встретился с иностранными преподавателями, работающими на кафедре теории и практики перевода итальянского языка. На встрече присутствовали администрация университета, заведующая кафедрой теории и практики перевода с итальянского языка Б.Эргашева и иностранный эксперт Паоли Леглер Марко.
В ходе беседы обсуждались вопросы улучшения преподавания итальянского языка, организации мастер-классов для местных учителей, организации различных культурных, спортивных и языковых мероприятий со студентами, а также содействия реализации программ обмена и проектов с высшими учебными заведениями Италии.
Эксперты выразили свою благодарность за созданные условия, а заодно дали предложения о том, как улучшить опыт преподавателей иностранного языка в университете.