Bugun OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov Italyan tili tarjima nazariyasi va amaliyot kafedrasida faoliyat olib borayotgan xorijlik professor-oʻqituvchilar bilan uchrashdi. Uchrashuvda universitet rahbariyati va Italyan tili tarjima nazariyasi va amaliyot kafedrasida mudiri B.Ergasheva va xorijlik mutaxassis Paoli Legler Marco ishtirok etdi.
Unda italyan tilini oʻqitishni takomillashtirish, mahalliy oʻqituvchilar uchun master klasslar tashkil qilish, talabalar bilan turli madaniy, sport va tilga oid tadbirlar tashkil qilish, shuningdek, Italiya oliygohlari bilan almashinuv dasturlari va loyihalarni amalga oshirishga koʻmaklashish borasida suhbat qilindi.
Mutaxassislar yaratib berilgan sharoitlardan minnatdor ekanligini aytib, shu bilan birga universitetdagi xorijiy til oʻqituvchilarining xorijda amaliyot oʻtkazib kelish tajribasini takomillashtirish haqida takliflarini berib oʻtdi.

Today, the rector of UzSWLU, Ilkhomjon Tukhtasinov met with foreign professors working in the Italian language translation theory and practice department. At the meeting  the administration of the university, B.Ergasheva, head of the Department of Italian Language Translation Theory and Practice, and Paoli Legler Marco, a foreign expert attended.
They had a discussion about improving the teaching of the Italian language, organizing master classes for local teachers, organizing various cultural, sports and linguistic events with students, as well as supporting the implementation of exchange programs and projects with Italian universities.
The experts expressed their gratitude for the created conditions, and at the same time gave suggestions on how to improve the experience of foreign language teachers at the university.