Sirtqi va kechki ta’lim fakultetining yillik hisobot taqdimoti bo‘lib o‘tdi
1-iyul kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Sirtqi va kechki ta’lim fakulteti dekani tomonidan 2024–2025 o‘quv yili yakuniga bag‘ishlangan yillik hisobot taqdimoti o‘tkazildi.
• o‘quv va o‘quv-uslubiy ishlar;
• ilmiy tadqiqotlar va chop etilgan maqolalar;
• xalqaro hamkorlik doirasidagi tashriflar, loyihalar va almashinuv dasturlari;
• ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar;
• moddiy-texnik ta’minot;
• o‘tgan o‘quv yilidagi mavjud muammolar va ularni bartaraf etish bo‘yicha takliflar;
• 2025–2026 o‘quv yiliga mo‘ljallangan strategik yo‘nalishlar va rivojlanish rejasi.
Mazkur hisobot OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektor V.A. Sadiyev, o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor M.Ch. Chutpulatov, ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor O.Y. Yusupov, xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A.A. Nasirov va moliyaviy-iqtisodiy ishlar bo‘yicha prorektor M.S. Xamrayev ishtirokida tinglandi.

Состоялась годовая отчетная презентация факультета заочного и вечернего обучения
1 июля в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась отчетная презентация факультета заочного и вечернего обучения по итогам 2024–2025 учебного года.
В ходе презентации была проанализирована деятельность факультета по следующим направлениям:
• материально-техническое обеспечение;
• анализ проблем прошедшего учебного года и предложения по их решению;
Доклад был заслушан ректором УГУМЯ Илхомжоном Тухтасиновым, проректором по вопросам молодежи и духовно-просветительской работы В.А. Садиевым, проректором по учебной работе М.Ч. Чутпулатовым, проректором по научной работе и инновациям О.Я. Юсуповым, проректором по международному сотрудничеству А.А. Насировым и проректором по финансово-экономическим вопросам М.С. Хамраевым.
В ходе мероприятия деятельность факультета за год была всесторонне рассмотрена, особенно отмечен его вклад в развитие университета. На основе предложений и рекомендаций руководства университета были определены меры, подлежащие реализации в новом учебном году.