O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining 2024-yil 22-iyuldagi 03-1370-sonli topshirig‘i ijrosini ta’minlash hamda oliy ta’lim muassasalari talabalarini kitob mutolaasiga jalb etish, badiiy savodxonlik darajasini oshirish orqali ularni vatanparvarlik va yurtimiz kelajagiga daxldorlik ruhida tarbiyalash, shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 1-avgustdagi 275-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida 19-dekabr kuni O‘zDJTUda “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida tadbir bo‘lib o‘tdi.
19-dekabr kuni OʻzDJTU Ma’naviyat va ma’rifat markazida “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida tadbir tashkil etildi.
Dastur davomida elimizning ardoqli va taniqli adiblaridan biri Muhiddin Omon bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda universitetning adabiyotga qiziqqan, yozuvchi, shoir va shoira talabalari ishtirok etdi. Talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollarga oʻz kasbining yetuk vakilidan asosli va manfaatli javoblar olishdi. Shuningdek, adib 4-talabalar turar joyida yaratilgan sharoitlar bilan ham tanishtirildi.

Обеспечение выполнения поручения Администрации Президента Республики Узбекистан от 22 июля 2024 года № 03-1370 и воспитание студентов высших учебных заведений в духе патриотизма и сопричастности к будущему нашей страны путем привлечения их к чтению, повышения уровня художественной грамотности, а также обеспечение деятельности Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан. № 275 от 1 августа 2024 г. 19 декабря в Узгту состоялось мероприятие в рамках проекта “Ma’rifat ulashib” .
19 декабря в центре духовности и просвещения УзГУМЯ было организовано мероприятие в рамках проекта “Ma’rifat ulashib”.
В ходе программы состоялась творческая встреча с Мухиддином Аманом, одним из самых уважаемых и известных писателей нашей страны. В нем приняли участие студенты университета, интересующиеся литературой, писатели, поэты и поэтессы. Студенты получали обоснованные и полезные ответы на интересующие их вопросы от зрелого представителя своей профессии. Также Адиба познакомили с условиями, созданными в 4-м студенческом общежитии.