“Talaba qizlar ligasi–2025”: nimchorak finalning besh jamoasi ma’lum bo‘ldi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ommaviy va professional futbolni har tomonlama rivojlantirishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qaroriga muvofiq, oliy ta’lim muassasalari talaba qizlari o‘rtasida o‘tkazilayotgan “Talaba qizlar ligasi–2025” futzal turnirining 2-tur bahslari yakunlandi.
Joriy yilning 21-may, chorshanba kuni Toshkent axborot texnologiyalari universiteti sport zalida 2-tur doirasidagi o‘yinlar bo‘lib o‘tdi. Taqvimga ko‘ra bu turda 16 ta uchrashuv rejalashtirilgan edi. Biroq ayrim jamoalarning belgilangan vaqtda maydonga chiqmaganligi sababli ularga texnik mag‘lubiyat yozildi.
Shuningdek, hakamlar hay’ati tomonidan “Texnika” (D guruhi), “Fan va texnika” (Gʻ guruhi), “Geologiya” (J guruhi), “Arxitektura” hamda “Menejment” (H guruhi) jamoalari ikki o‘yinni o‘tkazib yuborganliklari uchun turnirdan chetlashtirildi.
2-tur yakunlariga ko‘ra, muddatidan avval pley-off bosqichiga yo‘l olgan beshta jamoa nomi ma’lum bo‘ldi. Ular quyidagilar:
“Iqtisodiyot”
“Stomatologiya”
Toshkent davlat pedagogika universiteti (TDPU)
O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti (O‘zDJTSU)
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti-2 (O‘zDJTU-2)
Guruhlardagi so‘nggi tur uchrashuvlari 26- va 28-may kunlari bo‘lib o‘tadi.
21-may kuni bo‘lib o‘tgan asosiy o‘yinlar natijalari:
“Diplomatiya” – TTESU-2 — 7:0
O‘zDJTU-2 – “Konservatoriya” — 8:0
Turnir qizg‘in davom etmoqda. So‘nggi tur uchrashuvlari barcha guruhlar uchun hal qiluvchi ahamiyat kasb etishi kutilmoqda.

In accordance with the Presidential Decree of the Republic of Uzbekistan "On additional measures for the comprehensive development of mass and professional football", the second round of the "Student Girls League–2025" futsal tournament, held among female university students, has concluded.
On Wednesday, May 21, the second-round matches were held in the sports hall of the Tashkent University of Information Technologies. According to the schedule, 16 matches were planned, but due to some teams not showing up on time, technical defeats were recorded against them.
Additionally, the referee committee disqualified the following teams for missing two matches: "Technology" (Group D), "Science and Technology" (Group Gʻ), "Geology" (Group J), "Architecture", and "Management" (Group H).
Following the results of Round 2, five teams have already secured a place in the playoff stage:
• “Economics”
• “Dentistry”
• Tashkent State Pedagogical University (TSPU)
• Uzbekistan State University of Physical Education and Sports (UzSUPES)
• Uzbekistan State World Languages University-2 (UzSWLU-2)
The final group stage matches will be held on May 26 and 28.
Key results from May 21 matches:
• “Diplomacy” – TTESU-2 — 7:0
• UzSWLU-2 – “Conservatory” — 8:0
The tournament continues in a highly competitive spirit. The final round matches are expected to be decisive for all groups.