Webster universiteti vakillari bilan hamkorlik uchrashuvi
20-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ma’naviyat markazida Ilmiy bo‘lim, Registrator ofisi, Ingliz filologiyasi fakulteti hamda Toshkentdagi Webster universiteti vakillari hamkorligida navbatdagi uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida mehmonlar talabalar uchun “TESOL” dasturi, shuningdek, Webster universiteti magistratura bosqichida tahsil olish imkoniyatlari, hujjat topshirish tartibi va o‘quv jarayoni haqida batafsil ma’lumot berishdi.
Talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javob olishdi. Uchrashuv yakunida Ingliz filologiyasi fakulteti dekani Yu. Azzamov tomonidan talabalarga kelajak kasb tanlovi bo‘yicha foydali tavsiyalar berildi.

Cooperation Meeting with Representatives of Webster University
On May 20, a regular meeting was held at the Spirituality Center of Uzbekistan State World Languages University with the participation of the Scientific Department, Registrar’s Office, Faculty of English Philology, and representatives of Webster University in Tashkent.
During the meeting, the guests provided detailed information to students about the “TESOL” program, opportunities to pursue a master’s degree at Webster University, the application process, and academic procedures.
Students received comprehensive answers to their questions. At the end of the meeting, the Dean of the Faculty of English Philology, Y. Azzamov, offered useful advice to students on choosing their future career paths.