Webster universiteti vakillari bilan hamkorlik uchrashuvi
20-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ma’naviyat markazida Ilmiy bo‘lim, Registrator ofisi, Ingliz filologiyasi fakulteti hamda Toshkentdagi Webster universiteti vakillari hamkorligida navbatdagi uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida mehmonlar talabalar uchun “TESOL” dasturi, shuningdek, Webster universiteti magistratura bosqichida tahsil olish imkoniyatlari, hujjat topshirish tartibi va o‘quv jarayoni haqida batafsil ma’lumot berishdi.
Talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javob olishdi. Uchrashuv yakunida Ingliz filologiyasi fakulteti dekani Yu. Azzamov tomonidan talabalarga kelajak kasb tanlovi bo‘yicha foydali tavsiyalar berildi.

Встреча по сотрудничеству с представителями Университета Вебстера
20 мая в Центре духовности Узбекского государственного университета мировых языков была организована очередная встреча с участием Научного отдела, Офиса регистратора, факультета английской филологии и представителей Университета Вебстера в Ташкенте.
Во время встречи гости подробно рассказали студентам о программе "TESOL", возможностях обучения в магистратуре Университета Вебстера, порядке подачи документов и учебном процессе.
Студенты получили исчерпывающие ответы на интересующие их вопросы. В завершение встречи декан факультета английской филологии Ю. Аззамов дал студентам полезные рекомендации по выбору будущей профессии.