12-dekabr kuni Xitoy Xalq Respublikasi Stipendiyalar kengashi kotibiyati va oliy taʼlim muassasalari rahbarlari OʻzDJTUga tashrif buyurdi.
XXR Stipendiyalar kengashi sekretariati Bosh kotibi oʻrinbosari Tian Lulu, XXR Stipendiyalar kengashi xalqaro talabalar bilan ishlash ofisi direktori Li Yanguang, XXR Stipendiyalar kengashi Yevropa, Osiyo va Afrika mamlakatlari boʻyicha loyiha menejeri Xuang Yuyebin, 80 nafardan iborat XXR OTMlari rahbar-xodimlaridan iborat mehmonlar OʻzDJTU rektori I.M. Tuxtasinov va universitet rahbariyati tomonidan kutib olindi.
Shuningdek, uchrashuvda Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor A.Nasirov, Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi X.Yuldashev, Sharq filologiyasi fakulteti dekani D.Djurayev, Xitoy filologiyasi kafedrasi mudiri Sh.Xakimova, Xitoy tili guruhi oʻqituvchi va talabalari ishtirok etdi.

12 декабря УзДЖТУ посетил Секретариат Стипендиального совета Китайской Народной Республики и руководители высших учебных заведений.
Тянь Лулу, заместитель генерального секретаря секретариата Стипендиального совета КНР, Ли Янгуан, директор Управления иностранных студентов Стипендиального совета КНР, Хуан Юебин, руководитель проекта Стипендиального совета КНР для стран Европы, Азии и Африки, 80 лет Руководители высшего образования КНР, ректор УзДЖТУ И.М. Его приветствовали Тухтасинов и руководство университета.
На встрече также приняли участие проректор по международному сотрудничеству А.Насиров, заведующий кафедрой международных связей Х.Юлдашев, декан факультета восточной филологии Д.Джураев, заведующая кафедрой китайской филологии Ш.Хакимова, преподаватели и студенты группы китайского языка.