12-dekabr kuni Xitoy Xalq Respublikasi Stipendiyalar kengashi kotibiyati va oliy taʼlim muassasalari rahbarlari OʻzDJTUga tashrif buyurdi.
XXR Stipendiyalar kengashi sekretariati Bosh kotibi oʻrinbosari Tian Lulu, XXR Stipendiyalar kengashi xalqaro talabalar bilan ishlash ofisi direktori Li Yanguang, XXR Stipendiyalar kengashi Yevropa, Osiyo va Afrika mamlakatlari boʻyicha loyiha menejeri Xuang Yuyebin, 80 nafardan iborat XXR OTMlari rahbar-xodimlaridan iborat mehmonlar OʻzDJTU rektori I.M. Tuxtasinov va universitet rahbariyati tomonidan kutib olindi.
Shuningdek, uchrashuvda Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor A.Nasirov, Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi X.Yuldashev, Sharq filologiyasi fakulteti dekani D.Djurayev, Xitoy filologiyasi kafedrasi mudiri Sh.Xakimova, Xitoy tili guruhi oʻqituvchi va talabalari ishtirok etdi.

On December 12, the Secretary of the Scholarship Council of the People's Republic of China and heads of higher education institutions visited in UzSWLUU.
On December 12, the Secretary of the Scholarship Council of the People's Republic of China and heads of higher education institutions visited UzSWLU.
Tian Lulu, Deputy Secretary General of the Secretariat of the PRC Scholarship Council, Li Yanguang, Director of the Office of International Students of the PRC Scholarship Council, Huang Yuyebin, Project Manager of the PRC Scholarship Council for European, Asian and African Countries, 80 PRC Higher Education Executives, Rector of UzSWLU I.M. He was welcomed by Tukhtasinov and the university management.
The meeting was also attended by Vice-Rector for International Cooperation A. Nasirov, Head of the Department of International Relations H. Yuldashev, Dean of the Faculty of Oriental Philology D. Djurayev, Head of the Department of Chinese Philology Sh. Khakimova, teachers and students of the Chinese language group.