18-sentabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Rektor va talabalar uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi
Uchrashuvda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov Ingliz tili 3-fakulteti birinchi bosqich talabalari bilan samimiy suhbat o‘tkazib, ularni yangi o‘quv yili bilan tabrikladi. Rektor talabalarga universitetdagi sharoitlar, ilmiy va ma’naviy imkoniyatlar, xalqaro hamkorlik dasturlari haqida batafsil ma’lumot berdi va yoshlarni bilimli, izlanuvchan hamda vatanparvar bo‘lishga chorlab, ularga muvaffaqiyat tiladi.
Shuningdek, uchrashuvda barcha prorektorlar va bo‘lim boshliqlari ham ishtirok etib, o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha talabalarning savollariga javob berdilar. Bu suhbat talabalarga nafaqat zaruriy bilimlarni berdi, balki universitet hayotiga tezroq moslashishda ham muhim ahamiyat kasb etdi.
Mazkur uchrashuv talabalarda katta taassurot qoldirdi hamda ular uchun yangi bosqichda mustahkam motivatsiya manbai bo‘ldi.

В УзГУМЯ состоялась встреча ректора со студентами
18 сентября в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча ректора со студентами.
Ректор университета Илхомжон Тухтасинов провёл искреннюю беседу с первокурсниками 3-го факультета английского языка, поздравил их с началом нового учебного года. Он подробно рассказал о возможностях, созданных в университете, об учебной и духовной жизни, а также о международных программах сотрудничества. Ректор призвал молодежь быть образованной, целеустремленной и патриотичной, пожелал им больших успехов в учебе.
Во встрече также приняли участие все проректоры и руководители отделов, которые ответили на вопросы студентов в рамках своих направлений. Эта беседа не только дала студентам полезную информацию, но и сыграла важную роль в их быстрой адаптации к университетской жизни.
Встреча оставила у студентов яркие впечатления и стала важным источником мотивации на новом этапе их обучения.