9-fevral kuni Adiblar xiyobonida haykallari qad rostlagan shoir va yozuvchilar hamda jadidlarning haykallari oldida adabiy-maʼrifiy tadbir tashkil etildi.
Tadbirda Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi jamoasi, oliy taʼlim muassasalari professor-oʻqituvchilari, davlat va jamoat arboblari, shoirlar, yozuvchilar, adabiyotshunoslar, talaba va oʻquvchilar, ijodiy tashkilotlar hamda keng jamoatchilik vakillari ishtirok etdi.
Mazkur tadbirda OʻzDJTU rektori I.Tuxtasinov va universitet vakillari ham qatnashdi. OʻzDJTU jamoasi universitetga biriktirilgan Aleksandr Faynberg haykali poyiga gul qoʻydi. Shu bilan birga shoir ijodi va uning hayot yoʻli tilga olindi.

A literary-educational event was organized.
On February 9, a literary-educational event was organized in front of the statues of poets, writers and Jadids in Adiblar Avenue.
The staff members of the Ministry of Higher Education, Science and Innovations, professors and teachers of higher education institutions, state and public figures, poets, writers, literary experts, students and pupils, creative organizations and representatives of the general public took part in the event.
The rector of UzSWLU I. Tukhtasinov and representatives of the university also took part in this event. The team of UzSWLU laid flowers at the base of the statue of Alexander Feinberg attached to the university. At the same time, the creative works of the poet and his life path were recalled.