14-iyun kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti qoshidagi akademik litseyida “Bitiruvchi-2024” bayrami boʻlib oʻtdi.
Tadbirda OʻzDJTU rektori Ilxomjon Madaminovich hamda universitet rahbariyati vakillari, akademik litseyidagi barcha pedagogika sohasi vakillarini, fidoyi professor-oʻqituvchilarni va litsey bitiruvchi oʻquvchilari ishtirok etdi.
Tadbir avvalida universitet rektori soʻzga chiqib, barcha bitiruvchilarni tabrikladi va eng faol bitiruvchilar va “Rektor stipendiyasi” gʻolibi boʻlgan oʻquvchilarni taqdirladi.
Maʼlumot uchun: Hozirda 508 nafar oʻquvchi tahsil olayotgan universitet qoshidagi akademik litseyning 259 nafari bitiruvchi bosqich oʻquvchilari boʻlib, ularning 10 nafari xorijlik oʻquvchilar hisoblanadi. Bitiruvchi bosqich oʻquvchilarining 157 nafari CEFR imtihonlarida ishtirok etib, natijada oʻquvchilarning 96%i til bilish sertifikatiga ega boʻlishdi.

On June 14, the "Graduate-2024" holiday was held at the Academic Lyceum of the Uzbekistan State World Languages University.
The event was attended by the rector of UzSWLU Ilkhomjon Madaminovich and representatives of the university management, representatives of all pedagogic fields of the academic lyceum, dedicated professors and teachers and graduating students of the lyceum.
At the beginning of the event, the rector of the university made a speech, congratulated all the graduates and awarded the most active graduates and the winners of the "Rector's scholarship".
For information: 259 students of the academic lyceum under the university, where 508 students are currently studying, 10 of them are foreign students. 157 students of the graduate level took part in the CEFR exams, and as a result, 96% of the students received a language certificate.