OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinovning  universitetda faoliyat olib borayotgan xorijlik professor-oʻqituvchilar bilan uchrashuvi davom etmoqda.
Bugun universitet rahbariyati Janubiy Koreyalik oʻqituvchilar bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Koreys tili nazariyasi va amaliyoti kafedra mudiri Ji Moon Gun va korelik  oʻqituvchilar ushbu uchrashuvda ishtirok etdi.
Uchrashuvda universitetimizda til oʻqitish, oʻqituvchilar malakasini oshirish, talabalarga yangi va zamonaviy darsliklar asosida bilim berish, xalqaro aloqalarni yana ham mustahkamlash mavzularida  muhokamalar olib borildi.
Koreyalik mutaxassisilar oʻzlarining taklif va xulosalarini berib oʻtdi. Yakunda samarali kelishuvlarga erishildi.

Сегодня руководство университета провело встречу с преподавателями из Южной Кореи.
Продолжается встреча ректора УзГУМЯ Ильхомжона Тухтасинова с иностранном профессорско-преподавательским составом университета.
На этой встрече присутствовали заведующий кафедрой теории и практики корейского языка Джи Мун Гун и преподаватели корейского языка.
На встрече были обсуждены вопросы преподавания языков в нашем университете, повышения квалификации преподавателей, предоставления студентам знаний на основе новых и современных учебников, дальнейшего укрепления международных связей.
Корейские специалисты высказали свои предложения и выводы. В итоге были достигнуты плодотворные договоренности.