Hurmatli talabalar, ustozlar va obunachilar!
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025–2026 o‘quv yili uchun Respublika oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida o‘tkaziladigan Хorijiy tillar fan olimpiadasining Respublika bosqichi 2025-yil 11–12-noyabr kunlari O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida bo‘lib o‘tadi.
Mazkur nufuzli tanlov ingliz, nemis, fransuz, italyan, ispan, koreys, xitoy, yapon hamda arab yo‘nalishlari bo‘yicha tashkil etilgan bo‘lib, Respublikamizning turli oliy ta’lim muassasalaridan eng iqtidorli yoshlar unda o‘z bilim va mahoratlarini sinovdan o‘tkazadilar.
Olimpiadaning maqsadi:
- talabalarda sog‘lom raqobat muhitini shakllantirish;
- ijodiy va tanqidiy fikrlash ko‘nikmalarini rivojlantirish;
- xorijiy tilni o‘qish, yozish, tinglab tushunish va gapirish bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarini mustahkamlash;
- tarjimonlik mahoratini oshirish;
- ilmiy-tadqiqot faoliyatiga qiziqishni kuchaytirish.
Ushbu tanlov yoshlarning salohiyati, iste’dodi va intellektual imkoniyatlarini namoyon etish uchun muhim maydon vazifasini o‘taydi. Tanlovning barcha ishtirokchilariga yuqori natijalar va zafarlar tilaymiz!

Уважаемые студенты, преподаватели и подписчики!
Республиканский этап Олимпиады по иностранным языкам среди студентов высших учебных заведений Республики, организуемый Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан на 2025–2026 учебный год, состоится 11–12 ноября 2025 года в Узбекском государственном университете мировых языков.
Этот престижный конкурс проводится по направлениям английского, немецкого, французского, итальянского, испанского, корейского, китайского, японского и арабского языков. В нем примут участие самые талантливые и одарённые студенты различных вузов нашей страны, чтобы продемонстрировать свои знания и мастерство.
Цели олимпиады:
• формирование здоровой конкурентной среды среди студентов;
• развитие творческого и критического мышления;
• укрепление навыков чтения, письма, аудирования и говорения на иностранных языках;
• повышение переводческого мастерства;
• усиление интереса к научно-исследовательской деятельности.
Данная олимпиада служит важной площадкой для раскрытия потенциала, таланта и интеллектуальных возможностей молодежи. Желаем всем участникам высоких результатов и блестящих успехов!